mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielona wyścigówka Volvo

Zielona wyścigówka Volvo

W zawodach  STCC (ang. Swedish Touring Car Championship wystartuje w tym roku ekologiczne Volvo.  C30 Drive jest prezentacją przyjaznych dla środowiska rozwiązań Volvo, które mają okazać się najszybsze na torze wyścigowym.

Zielona wyścigówka Volvo
„Bazą wyścigowego modelu było seryjne Volvo C30 1.6 DRIVe Start/Stop z silnikiem diesla o zużyciu paliwa na poziomie 3,9 litra na 100 km i poziomie emisji CO2 104 g na 1 km”, powiedział Derek Crabb, dyrektor ds. sportów motorowych w Volvo Cars. ”Wybór modelu C30 jako podstawy nowego zielonego samochodu wyścigowego podyktowany był charakterem, stylem  tego modelu. W naszej ocenie pozwoli doskonale zademonstrować szerszej publiczności technologie ekologiczne Volvo Cars”.

Prosto z C30 DRIVe do modelu projektowanego na zawody wprowadzono płaskie panele podpodłogowe, dyfuzor i spojler. Aerodynamiczne rozwiązania, dzięki którym wysokoprężny C30 zużywa mniej paliwa i jest tym samym autem bardziej ekologicznym, umożliwiły także zwiększenie maksymalnych prędkości ekologicznej wyścigówki C30 napędzanej bioetanolem.

„Ubiegłej zimy testowaliśmy wielokrotnie te auta w Hiszpanii. Jesteśmy pod wrażeniem faktu, że udało się przenieść pewne elementy prosto z linii produkcyjnej C30 DRIVe i zamontować je w samochodzie wyścigowym, uzyskując od razu znacznie lepsze osiągi”, powiedział kierowca Volvo, Robert Dahlgren.

Tegoroczny udział w Swedish Touring Car Championship nie jest jednak debiutem C30 na torze wyścigowym. Firma Volvo Car Corporation postanowiła w sezonie 2007 zawodów STCC, że jej samochody będą napędzane biopaliwami (E85).

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Volvo XC40 – premiera w Szanghaju

Aktualności 2017-01-20

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Aktualności 2016-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
BMW Serii 4 - cała gama po liftingu
Bawarski producent odświeża Serię 4. Zmiany nie są duże, ale wyraźnie odświeżają wygląd popularnego modelu. Do poprawki załapały się od razu wszystkie wersje: Coupe, Grand Coupe, Cabrio oraz M4.