mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone stoisko w Genewie

Zielone stoisko w Genewie

Jak co roku, i tym razem na targach w Genewie będzie przeznaczone specjalne miejsce dla samochodów ekologicznych.

Zielone stoisko w Genewie

Na zielonych miejscach stać będą znane pojazdy jak MINI w wersji E, Tata Indica Vista EV, Chevy Volt, Citroen C-ZERO oraz "samochody" bardziej w formie tosterów, np. m-way Think (firma produkuje także rowery...), iEV1 iEv Aryana 800, GreenTech GT1, stworzony na wzór Jeepa Wranglera, jednak wyglądający bardziej na kupione w Tesco plastikowe autko dla dzieci (w końcu to chiński twór), EON SAS Weez, trzykołowiec SynergEthik Tilter, Niama Reisser NR-1, Domteknika Softcar UPGO, Plan Filiere Automobile Moduleo oraz Micron, a także, już bardziej kojarzone, Renault Twizy. Mówią wam cokolwiek te wszystkie nazwy? Nam też nie

Postanowiliśmy przybliżyć Wam fascynujące dane dotyczące niektórych z tych mniej znanych kreacji. I tak, pierwsza z nich, czyli m-way Think, zaprojektowana w Norwegii i produkowana w Finlandii, jest samochodem elektrycznym - wystarczy. W zasadzie można jeszcze dodać, że auto ma kierownicę z Focusa I. Innym przykładem jest wspomniany Jeep Wrangler, czyli chiński GreenTech GT1, który ma aluminiową ramę  i "karoserię" z włókna szklanego. Auto waży 400 kilogramów i ma zasięg maksymalnie 150 kilometrów, a najwyższa prędkość, jaką auto osiągnie, to 50 km/h, czyli w zasadzie za wolno nawet jak na miasto. Jeszcze ciekawszym tworem jest EON SAS Weez, który waży 250 kilogramów, ma trzy siedzenia i przejedzie maksymalnie 60 kilometrów z prędkością 45 km/h, która nadaje się zdecydowanie bardziej na chodniki niż drogi publiczne.

O tym, że przyszłość motoryzacji należeć będzie do szeroko rozumianych aut elektrycznych, nie trzeba już dziś chyba nikogo przekonywać. Czy będą one wyglądać tak, jak te, które pojawią się na wystawie w Genewie? Nie mamy zielonego pojęcia, choć nie ukrywamy, że nie wszystkie one przypadły nam do gustu.

 


Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando