Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone stoisko w Genewie

Zielone stoisko w Genewie

Jak co roku, i tym razem na targach w Genewie będzie przeznaczone specjalne miejsce dla samochodów ekologicznych.

Zielone stoisko w Genewie

Na zielonych miejscach stać będą znane pojazdy jak MINI w wersji E, Tata Indica Vista EV, Chevy Volt, Citroen C-ZERO oraz "samochody" bardziej w formie tosterów, np. m-way Think (firma produkuje także rowery...), iEV1 iEv Aryana 800, GreenTech GT1, stworzony na wzór Jeepa Wranglera, jednak wyglądający bardziej na kupione w Tesco plastikowe autko dla dzieci (w końcu to chiński twór), EON SAS Weez, trzykołowiec SynergEthik Tilter, Niama Reisser NR-1, Domteknika Softcar UPGO, Plan Filiere Automobile Moduleo oraz Micron, a także, już bardziej kojarzone, Renault Twizy. Mówią wam cokolwiek te wszystkie nazwy? Nam też nie

Postanowiliśmy przybliżyć Wam fascynujące dane dotyczące niektórych z tych mniej znanych kreacji. I tak, pierwsza z nich, czyli m-way Think, zaprojektowana w Norwegii i produkowana w Finlandii, jest samochodem elektrycznym - wystarczy. W zasadzie można jeszcze dodać, że auto ma kierownicę z Focusa I. Innym przykładem jest wspomniany Jeep Wrangler, czyli chiński GreenTech GT1, który ma aluminiową ramę  i "karoserię" z włókna szklanego. Auto waży 400 kilogramów i ma zasięg maksymalnie 150 kilometrów, a najwyższa prędkość, jaką auto osiągnie, to 50 km/h, czyli w zasadzie za wolno nawet jak na miasto. Jeszcze ciekawszym tworem jest EON SAS Weez, który waży 250 kilogramów, ma trzy siedzenia i przejedzie maksymalnie 60 kilometrów z prędkością 45 km/h, która nadaje się zdecydowanie bardziej na chodniki niż drogi publiczne.

O tym, że przyszłość motoryzacji należeć będzie do szeroko rozumianych aut elektrycznych, nie trzeba już dziś chyba nikogo przekonywać. Czy będą one wyglądać tak, jak te, które pojawią się na wystawie w Genewie? Nie mamy zielonego pojęcia, choć nie ukrywamy, że nie wszystkie one przypadły nam do gustu.

 


Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Elektryczne Mercedesy pod koniec dekady

Aktualności 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj