mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone stoisko w Genewie

Zielone stoisko w Genewie

Jak co roku, i tym razem na targach w Genewie będzie przeznaczone specjalne miejsce dla samochodów ekologicznych.

Zielone stoisko w Genewie

Na zielonych miejscach stać będą znane pojazdy jak MINI w wersji E, Tata Indica Vista EV, Chevy Volt, Citroen C-ZERO oraz "samochody" bardziej w formie tosterów, np. m-way Think (firma produkuje także rowery...), iEV1 iEv Aryana 800, GreenTech GT1, stworzony na wzór Jeepa Wranglera, jednak wyglądający bardziej na kupione w Tesco plastikowe autko dla dzieci (w końcu to chiński twór), EON SAS Weez, trzykołowiec SynergEthik Tilter, Niama Reisser NR-1, Domteknika Softcar UPGO, Plan Filiere Automobile Moduleo oraz Micron, a także, już bardziej kojarzone, Renault Twizy. Mówią wam cokolwiek te wszystkie nazwy? Nam też nie

Postanowiliśmy przybliżyć Wam fascynujące dane dotyczące niektórych z tych mniej znanych kreacji. I tak, pierwsza z nich, czyli m-way Think, zaprojektowana w Norwegii i produkowana w Finlandii, jest samochodem elektrycznym - wystarczy. W zasadzie można jeszcze dodać, że auto ma kierownicę z Focusa I. Innym przykładem jest wspomniany Jeep Wrangler, czyli chiński GreenTech GT1, który ma aluminiową ramę  i "karoserię" z włókna szklanego. Auto waży 400 kilogramów i ma zasięg maksymalnie 150 kilometrów, a najwyższa prędkość, jaką auto osiągnie, to 50 km/h, czyli w zasadzie za wolno nawet jak na miasto. Jeszcze ciekawszym tworem jest EON SAS Weez, który waży 250 kilogramów, ma trzy siedzenia i przejedzie maksymalnie 60 kilometrów z prędkością 45 km/h, która nadaje się zdecydowanie bardziej na chodniki niż drogi publiczne.

O tym, że przyszłość motoryzacji należeć będzie do szeroko rozumianych aut elektrycznych, nie trzeba już dziś chyba nikogo przekonywać. Czy będą one wyglądać tak, jak te, które pojawią się na wystawie w Genewie? Nie mamy zielonego pojęcia, choć nie ukrywamy, że nie wszystkie one przypadły nam do gustu.

 


Podobne wiadomości:

Saab PhoeniX – aeromocjonalny

auto motor i sport 0000-00-00

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.