mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone światło dla BMW F3

Zielone światło dla BMW F3

Dyskusje nad wprowadzeniem tego modelu do produkcji zajęły ponad trzy lata, podczas upływu których zmienił się zarząd w firmie. Dopiero w tym roku bazowany na BMW serii 3, crossover o nazwie F3 otrzymał zielone światło w kierunku produkcji.

Zielone światło dla BMW F3

Decyzja o budowie modelu została podjęta przez niemieckiego producenta po stwierdzeniu wzrastającego trendu na samochody odbiegające od dotychczasowych kanonów. Mowa tutaj szczególnie o segmencie crossover. Dlatego porzucono pomysł stworzenia samochodu z półki MPV. Pomimo tego dość wysoko umiejscowiona pozycja siedząca pasażerów w połączeniu z obszernym i wygodnym wnętrzem, nie zapominając o dynamice auta sportowego mają pozwolić na odniesienie sukcesu.

Póki co, auto jest w początkowej fazie produkcji, wobec czego do sprzedaży wejdzie nie prędzej niż w 2010 roku. Jego cena ma być porównywalna z modelami takimi jak Honda CR-V czy Toyota RAV4. Wygląd prezentowany na zdjęciach jest tylko komputerową wizualizacją, więc można się spodziewać, że bryła nadwozia nowego F3 nabierze trochę odmiennych kształtów. Pomimo tego, że bazą dla auta będzie popularna "trójka", to odziedziczy ono dodatkowo kilka technologii z X3.

BMW nie zamierza rezygnować z klasycznego napędu, tak więc auto będzie napędzane standardowo na tylną oś. W opcji będzie można zamówić system xDrive. Pod maską montowane będą cztero- i sześciocylindrowe benzyniaki oraz kilka wersji wysokoprężnych.

Czytaj także:

Diesel w BMW serii 6 (2007-05-31)

MINI crossover? (2007-05-15)

Innowacyjne lampy w BMW 5 (2007-04-18)

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW F3

Podobne wiadomości:

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~??? 2007-06-08

kolejna firma ma zamiar sie sprzedac dlaczego nie mozna produkowac trdycyjnych w formie samochodow czy my stajemy sie coraz dziwniejsi czy producenci chca nas zmienic nie wiem ale dla takeigo typu aut w moim mniemaniu powinno swiecic tylko czerwone swiatlo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.