mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielone światło dla Porsche 918 Spyder

Zielone światło dla Porsche 918 Spyder

Na tegorocznej wystawie w Genewie wywołał spore zainteresowanie mediów oraz zwiedzających. Nie ma się zresztą, czemu dziwić. Połączenie napędu hybrydowego i supersportowego auta nie jest przecież czymś powszechnym. Jednak do czasu, właśnie podjęto bowiem decyzję, że 918 Spyder będzie produkowany.

Zielone światło dla Porsche 918 Spyder
Decyzję taką podjęła rada nadzorcza Porsche na swoim wczorajszym posiedzeniu, zlecając zarządowi niemieckiej firmy podjęcie misji przygotowania i wdrożenia do produkcji modelu na bazie tego konceptu. Prototypowy Porsche 918 Spyder pokazany został szerokiej publiczności już dwukrotnie - po raz pierwszy w marcu na wystawie samochodowej w Genewie, po raz drugi, również podczas targów motoryzacyjnych, tyle że w Pekinie. Zarówno w Europie, jak i Chinach studyjne Porsche spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a do władz koncernu doszły już pierwsze głosy o sporym zainteresowaniu potencjalnych klientów.

Koncepcyjne jeszcze Porsche 918 Spyder mogło pochwalić się niesamowicie niskim zużyciem paliwa (3,0 l/100 km) oraz równie niską emisją CO2 (70 g/km) przy osiągach (nieco powyżej 3 sekund do 100 km/h) porównywalnych dla aut o mocy rzędu 600 KM. A to wszystko za sprawą połączenia umieszczonego centralnie 500-konnej jednostki V8 i motoru elektrycznego.

Jakie jednak będzie 918 Spyder w wersji produkcyjnej - jak na razie nie wiadomo. Więcej o samym aucie, jak i o szczegółach dotyczących rozpoczęcia produkcji oraz wprowadzenia na rynek tego hybrydowego sportowca powinniśmy się dowiedzieć do końca bieżącego roku. Wg niepotwierdzonych informacji 918 Spyder będzie do kupienia w 2014 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche 918 Spyder

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

~mark 2010-07-30

Jeszcze ze trzy kumulacje i może złożę zamówienie ;) Tak na poważnie to bardzo ciekawe autko, tylko szkoda, że takie drogie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.