mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zielony Pawilon w Genewie

Zielony Pawilon w Genewie

Temat alternatywnych źródeł napędu i związanych z tym ekologicznych pojazdów pojawia się na różnych międzynarodowych wystawach samochodowych od dobrych kilku lat. Nie inaczej będzie i w Genewie, gdzie organizatorzy w hali nr 3 urządzili wręcz specjalny Zielony Pawilon.

Zielony Pawilon w Genewie
Hala nr 3 to najmniejsza z siedmiu hal, jakie znajdują się na terenie genewskich terenów wystawowych Palexpo. Znajduje się w sąsiedztwie hali nr 4, licznych restauracji oraz głównego wejścia. Jak dotąd, organizowane tam wystawy często nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, na jaką zasłużyły, także z powodu samego umiejscowienia hali.

W tym roku ma się to zmienić. Przede wszystkim organizatorzy postanowili niemal na nowo urządzić tę halę, nazwaną w związku z prezentowanymi tam pojazdami, Zielonym Pawilonem. Na 2.000 m2 powierzchni będzie można podziwiać najnowsze osiągnięcia, jeśli chodzi o redukcję spalania oraz emisji zanieczyszczeń. Hala ta nie będzie jednak zdominowana wyłącznie przez duże firmy, owoce swoich prac zademonstrują także mniejsi, mniej znani wystawcy, a także różne instytuty naukowe. Organizatorzy mają nadzieję, że wystawa ta spotka się z dużym oddźwiękiem zwiedzających, a także umożliwi zawarcie pierwszych kontaktów pomiędzy wystawcami a koncernami motoryzacyjnymi.

Wśród obecnych w Zielonym Pawilonie wystawców z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie stoisko Tesli. Ten producent zaprezentuje napędzane elektrycznie sportowe auto, które będzie się mogło pochwalić sprintem do setki w 4 sekundy, maksymalną prędkością 200 km/h, a przy tym sporym, bo aż 390-kilometrowym zasięgiem przy jednorazowym naładowaniu akumulatorów. I tylko za ok. 150 tys. franków.

Swój najnowszy produkt, silnik ze zmiennym stopniem kompresji redukujący zużycie paliwa i emisję CO2 o ok. 35%, zaprezentuje np. firma MCE-5 pochodząca z Lyonu. Światowe premiery mieć będą ponadto mały elektryczny pojazd firmy Comarth oraz hybrydowe (elektryczno-benzynowe oraz elektryczno-gazowe) auta na stoisku firmy But S.A.

Zielony Pawilon będzie także miejscem, w którym swoje osiągnięcia zaprezentują różne instytuty naukowe. Przykładowo genewski instytut inżynierii pokaża prototyp pojazdu o nazwie Biomobile, który napędzany jest biopaliwem wytwarzanym z resztek warzyw.

W celu przyciągnięcia mniej zainteresowanych tematem ekologicznych pojazdów, organizatorzy przygotowali także w Zielonym Paliwonie naukę ekologicznej jazdy dla wszystkich chętnych.
Tematy w artykule: targi Genewa

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.