mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zientarski rzecznikiem kierowców

Zientarski rzecznikiem kierowców

Znany dziennikarz motoryzacyjny, Włodzimierz Zientarski, będzie kierował Biurem Rzecznika Interesu Kierowców. Do zadań RIK będzie należeć m.in. zgłaszanie inicjatyw ustawodawczych polepszających sytuację polskich kierowców oraz wywołanie ogólnopolskiej debaty na temat bezpieczeństwa na  drodze.

Zientarski rzecznikiem kierowców
– Sytuacja jest dynamiczna. Już niedługo nastąpią duże zmiany w  systemie egzaminowania kandydatów na  kierowców, mówi się o obowiązku zakładania opon zimowych, wszedł w  życie nowy taryfikator mandatów, z  kolei Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej pracuje nad dopuszczeniem do  rejestracji brytyjskich samochodów, które mają kierownicę po  prawej stronie pojazdu – wylicza Włodzimierz Zientarski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.pl.

– Jedno jest zastanawiające. W  dyskusjach nad ich sensownością biorą udział politycy, media i  przedstawiciele biznesu. Wszyscy powołują się na  bezpieczeństwo kierowców. Brakuje jednak tutaj głosu, który w bezinteresowny i  obiektywny sposób reprezentowałby faktyczne interesy jednej z  najliczniejszych grup obywateli w  Polsce. Postanowiliśmy tę  chorą sytuację zmienić.

Właśnie dlatego stowarzyszenie Kierowca.pl postanowiło stworzyć Biuro Rzecznika Interesu Kierowców. Na  jego czele stanął Włodzimierz Zientarski. Czym będzie się zajmował RIK? Zamierza zabierać głos w sprawach dotyczących wszystkich kierowców, zgłaszać inicjatywy ustawodawcze mogące wpływać na  poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, promować konkretne rozwiązania służące interesom użytkowników pojazdów. Ale to  nie wszystko. Rzecznik Interesu Kierowców oferuje także bezpłatną pomoc przy rozwiązywaniu konkretnych, jednostkowych problemów.

– Często zdarza się, że  mamy kłopoty z właściwą interpretacją przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia Zientarski. – Właśnie takie wątpliwości będą rozstrzygać eksperci Kierowca.pl.

Są  to  m.in. prawnicy jak i  specjaliści od  transportu drogowego. W  jaki sposób można się z  nimi skontaktować? Stowarzyszenie uruchomiło infolinię ekspercką, która działa siedem dni w  tygodniu. Pytania można zadawać, dzwoniąc pod numer 801 27 28 27 lub wysyłając e-maila. Formularz kontaktowy znajduje się na  internetowej stronie www.kierowca.pl.

– Do  współpracy zapraszam również stowarzyszenia, instytucje, które mają pomysły systemowych zmian w  prawie służących interesowi kierowców i podniesieniu bezpieczeństwa na  drodze – mówi Zientarski. – Będziemy je  analizować i  jeśli okażą się sensowne – zaangażujemy się we  wcielenie ich w  życie. Musimy zintensyfikować działania tak, żeby opina milionów polskich kierowców była wreszcie traktowana poważnie.
Tematy w artykule: kierowca kierowca.pl Zientarski

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Rodzice nie ufają swoim dzieciom za kółkiem

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

hermes 2012-09-23

no właśnie nie było innych kandydatów?

~maciej 2012-09-22

janusz311 już tak nie broń ani nie wybielaj zientara, swoje też ma za uszami, dobrze napisał kolega na początku dyskusji, że powstanie twór, jak PZPN, niczym koeljne PZPR

~sz-fabia 2012-09-20

.. w dzikim kraju tylko taki moze załapac sie na taka funkcje, normalny nigdy!!!

~janusz311@onet.eu 2012-09-20

Czemu wszyscy czepiacie się taty Zientarskiego.tak młody Zientarski spowodował karygodny wypadek w którym zginął człowiek,miał też przygodę na motorowerze,ale co ma do tego ojciec.To że broni na wszystkie sposoby syna,taki jest obowiązek rodzica.Przecież Maciej to dorosły człowiek i on powinien za swe grzechy odpowiadać.Też pisałem ostre komentarze na wszelkich forach,ale co ja mogę mieć do ojca,to obecnie bardzo nieszczęśliwy człowiek,a to z powodu syna.Dajcie mu w końcu spokó.Nie można obarczać winą dzieci ich rodziców,jak i na odwrót

~janusz311@onet.eu 2012-09-20

Ja jak zawsze w trosce oi bezpieczenstwo.mimo zmian w egzaminowaniu i wydawaniu praw jazdy,brakuje mi jednego jeszcze elementu mającego ogromne znaczenie w bezpieczeństwie na drodze.Do posiadania prawa jazdy wystarczy zdać egzamin i być na tyle zdrowym by móc prowadzić pojazd.Nie znam przykładów,bo któż sie do tego przyzna,badania lekarskie są niechlujne i byle zbyć.Drugim badaniem które powinno byc obowiązkowe i to cyklicznie np. co dwalata,badania psychotechniczne.Przez 45 lat prowadziłem pojazd zawodowo,widziałem czasami zrozpaczonych kierowców którzy te badania oblali i musieli zmieniać zawód.Ale jest to konieczne,wielu z prowadzących amatorsko samochód kierowców,nigdy nie powinno mieć prawa jazdy,po prostu nie mają predyspozycji by prowadzić samochód,a prowadząc zagrazają nam wszystkim na drogach.Mam 69 lat,jeszcze czasami jako niedzielny kierowca zasiadam za kierownicą auta,ale widzzę że stary kierowca,to nie całkiem już dobry kierowca.Rutyna pozbawia uwagi na drodze i skutkuje czasami niezrozumiałymi manewrami,więc częściej siadam do auta jako pasazer,zdając się na łaskę nie zawsze dobrych kierowców.Problem nie dotyczy tylko osób starszych,bo młodzi po prostu lekceważą sobie bezpieczeństwo,jeżdżą jak kamikadze,i choć jestem starszy,uważam że to młodzi stwarzają więcej problemów na drodze,są bezkrytyczni wobec siebie,wierzą w nadprzyrodzone umiejętności i szczęście,a ono nie zawsze jest przy nas.do tych słów skłoniła mnie dyskusja na temat ubezpieczeń OC,im młodszy dyskutant,tym głupsze argumenty na rzecz niepłacenia tego ubezpieczenia.Badania psychotechnczne wyeliminowałyby osoby niepredystynowane do jazdy samochodem.Wiem co mówię,gdyż od lat sześćdziesiątych przechodziłem takie badania permanentnie co pięć,trzy lata i po ukończeniu 55roku życia co rok.Naprawde wierzcie mi,nie chodzi mi o dyskryminowanie kogokolwiek,lecz o bezpieczeństwo na drogach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.