mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zimowa szkoła jazdy AMG

Zimowa szkoła jazdy AMG

Po raz kolejny firma Mercedes-AMG zamierza zaoferować swoim klientom specjalny kurs jazdy po lodzie i śniegu. Cała impreza odbędzie się na trasach nieopodal szwedzkiego Arjeplog. Kierowcy będą mogli podnieść swoje umiejętności panowania nad samochodem przy warunkach jakie na co dzień panują w strefie koła podbiegunowego.

Zimowa szkoła jazdy AMG

Cieszące się coraz większą popularnością szkolenie AMG Winter-Sporting odbędzie się w ośmiu terminach pomiędzy styczniem, a marcem 2007 roku. W każdym z nich, 24 uczestników weźmie udział w czterodniowej sesji treningowej. Do dyspozycji kursantów będą oddane trzy różne modele: CLK 63 AMG, SL 55 AMG oraz C 55 AMG. Każde z tych aut zostało wyposażone w opony, które zapewniają różnego rodzaju przyczepność na lodowym torze. Przy okazji wyłączono wszędzie system ESP, żeby umożliwić uczestnikom praktykowanie jazdy na granicy przyczepności.

Podczas czterodniowej sesji wszystkie jazdy odbywają się na specjalnie przygotowanym torze, który mieści się na jednym z zamarzniętych akwenów wodnych. Pierwsza część programu zakłada trening wprowadzający, który pozwala poznać podstawy jazdy na śliskich nawierzchniach przy manewrach takich jak slalom lub omijanie przeszkód. Dalsza, bardziej zaawansowana część treningu pozwala rozwijać umiejętności na wyższym standardzie. Każdy zaczyna jazdę na specjalnie przygotowanym torze, gdzie mógł poćwiczyć drifting na zakrętach o średnicy 150 m. Ta umiejętność jest bardzo przydatna do optymalnej kontroli nad autem, a sami kierowcy mają możliwość przetestowania do maksimum swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach.

Cały kurs to nie tylko sama jazda samochodem po śniegu. W czasie gdy kursanci sprawdzają się na torze, specjaliści z AMG rejestrują dane takie jak czasy odcinków, przyspieszenie wzdłużne oraz boczne, które przydatne są do późniejszej analizy ewentualnych błędów. Cała impreza kończy się konkursem AMG Challenge, gdzie wszyscy uczestnicy mają szansę popisać się nowymi umiejętnościami w poszczególnych dyscyplinach.

Na zakończenie kursu, którego cena wynosi w przeliczeniu ponad 13 tysięcy złotych, przygotowanych jest parę regionalnych okazji, związanych oczywiście z motoryzacją. W cenie imprezy znajduje się koszt lotu, zakwaterowanie w hotelu oraz wyżywienie. Aby uczestniczyć w imprezie nie trzeba posiadać w swoim garażu auta ze stajni AMG. Jednakże pomimo wysokiej ceny wszystkie miejsca w szkoleniu zostały bardzo szybko wykupione.

Tematy w artykule: AMG szkoła jazdy

Podobne wiadomości:

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Samochody luksusowe 2016-04-18

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Zimowy wyjazd na narty - jak się przygotować

Bezpieczna jazda 2016-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.