mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zimowy Rajd Dolnośląski

Zimowy Rajd Dolnośląski

Wielkie ściganie na Dolnym Śląsku

Już w najbliższy piątek startuje 15-nasty Zimowy Rajd Dolnośląski, jest to pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wygląda jednak na to, że impreza będzie miała bardziej wiosenny charakter. W tej chwili na trasie nie ma śniegu i nie przewiduje się dużych opadów.

Zapowiada się ostra rywalizacja samochodów klasy WRC, Janusza Kuliga i Jarosława Barana (Ford Focus WRC), Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego (Peugeot 206 WRC). Do walki o zwycięstwo na pewno włączy się Leszek Kuzaj z Andrzejem Górskim (Toyota Corolla WRC) oraz Łukasz Sztuka ze Zbigniewem Cieślarem (Seat Cordoba WRC).Tomasz Kuchar z Maciejem Szczepaniakiem (Hyundai Accent WRC). Na razie nieprzewidywalne są wyniki A-grupowego Mitsubishi Lancera, którym pojedzie Tomasz Czopik z Łukaszem Wrońskim, jednak jak mówił sam kierowca, będzie starał się uciekać przed silnymi N-kami i gonić samochody WRC.

W grupie N faworytami są trzy załogi jadące, Lancerami ze stajni Zbigniewa Steca. Są to Marcin Turski z Dariuszem Burkatem, Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Damian Gielata z Maciejem Baranem.

Zimowy rajd Dolnośląski rozpocznie się w piątek o godzinie 8.00 w Kłodzku. Przez dwa dni zawodnicy będą mieli do przejechania 522 km, w tym 201 kilometrów podzielonych na szesnaście odcinków specjalnych. Meta rajdu znajduje się w Kłodzku, a pierwsza załoga powinna pojawić się na niej w sobotę o godzinie 14.04. Do Rajdu Zimowego zgłoszonych zostało 58 załóg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech