mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Źle z jakością paliw

Źle z jakością paliw

10,7 proc. przebadanych próbek paliwa nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa. Od maja do grudnia 2004 roku badaniem objęto 1898 stacji paliw oraz 60 hurtowni.

Obowiązująca od 18 marca 2004 roku ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ciekłych i biopaliw wprowadziła zasady nadzoru nad tym sektorem rynku. Celem regulacji jest wyeliminowanie z obrotu paliw niespełniających wymagań jakościowych.

Wyniki ostatniej kontroli przeprowadzonej przez podległą Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Inspekcję Handlową, która pobrała do analiz 4055 próbek, nie są optymistyczne. Średnio 10,7 proc. z nich nie spełniało wymagań jakościowych określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w województwach: śląskim (21,75 proc.) i lubelskim (15,13 proc.). Relatywnie najlepsze wyniki przeprowadzonych badań uzyskano w  województwach: warmińsko-mazurskim (3,63 proc.) oraz podlaskim (4,05 proc.).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?