mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zlot Mercedesów nad Wisłą

Zlot Mercedesów nad Wisłą

Już po raz ósmy w Płocku odbędzie się zlot ,,Mercedesem po Wiśle” w którym udział wezmą klasyczne Mercedesy wyprodukowane przed 1985 rokiem. Podczas imprezy zaplanowanej na 18 i 19 czerwca zostanie zaprezentowany m.in. jedyny na świecie ocalały w stanie jeżdżącym Mercedes 200 Kurz Roadster z roku 1936.

Zlot Mercedesów nad Wisłą

Zamysłem organizatorów takich imprez jest stworzenie możliwości spotkań towarzyskich dla posiadaczy i fascynatów „gwiazdy Mercedesa” w przyjaznej atmosferze pozbawionej sportowej rywalizacji, czego zabytkowe Mercedesy nie lubią.

Organizatorzy ,,Mercedesem po Wiśle” założyli udział w zlocie nie więcej niż 50 aut, aby stworzyć kameralną atmosferę imprezy. W pierwszym zlocie w roku 2004 wzięło udział 18 pojazdów. Były wśród nich prawdziwe perły, jak na przykład model 300 Adenauer z roku 1953 czy Mercedes 220 A cabrio z 1955 roku. Samochody przyjechały z całej Polski, a załogi były zachwycone Płockiem i panująca tam atmosferą.

W kolejnych latach przyjeżdżało już ponad 40 samochodów. Na popularność imprezy wpłynęła dobra opinia rozpowszechniona wśród posiadaczy zabytkowych Mercedesów, którzy wzięli udział w zlotach w poprzednich latach. Prym wiodły „czterdzistolatki” i po prostu cieszyły oczy. Każdy z właścicieli mógł godzinami opowiadać o swoim modelu Mercedesa.

Organizatorzy wierzą, że w tym roku będzie podobnie. Jedną z atrakcji zlotu będzie prezentacja wyjątkowego, jedynego na świecie ocalałego w stanie jeżdżącym Mercedesa 200 Kurz Roadster z roku 1936 oraz wiele interesujących kabrioletów i limuzyn z lat 50 i 60 ubiegłego wieku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes zlot

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando