mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków

Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków

Z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że głównymi przyczynami wypadków w liczbie 44196 w 2009 roku były braki w oświetleniu (41%), nieprawidłowe ogumienie (21%) oraz nieprawidłowe działanie układów hamulcowego lub kierowniczego (16%).

Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków
Firma Michelin już po raz szósty organizuje akcję "Ciśnienie Pod Kontrolą", mającą za zadanie zwiększenie świadomości wśród kierowców o tym jak ważne są odpowiednie ciśnienie w oponach oraz ich stan techniczny. W tym momencie trwa Tydzień Dobrego Ciśnienia, gdzie kierowcy mogą dowiedzieć się, czy aby napewno wszystko jest w porządku z ich ogumieniem i jakie zagrożenie stwarzają dla siebie i innych, gdy pojawiają się na drodze "na gumach" w kiepskim stanie.

"- W czasie takich akcji jak Tydzień Dobrego Ciśnienia chcemy uświadamiać kierowców, że mogą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Tomasz Młodawski  z Michelin Polska. - Kierowca, który dowie się, że jeździ na oponach stanowiących zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu oraz uświadomi sobie istotę problemu, natychmiast wyeliminuje nieprawidłowości ze swojego auta."

Akcja Michelin trwa od 4 do 8 października na 30 stacjach benzynowych sieci Statoil. Pracownicy obu firm sprawdzają ciśnienie w oponach i udzielają fachowych porad. Ponadto mierzą głębokość bieżników opon, a wolontariusze PCK mierzą chętnym ciśnienie tętnicze.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.