mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków

Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków

Z danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że głównymi przyczynami wypadków w liczbie 44196 w 2009 roku były braki w oświetleniu (41%), nieprawidłowe ogumienie (21%) oraz nieprawidłowe działanie układów hamulcowego lub kierowniczego (16%).

Zły stan opon jedną z głównych przyczyn wypadków
Firma Michelin już po raz szósty organizuje akcję "Ciśnienie Pod Kontrolą", mającą za zadanie zwiększenie świadomości wśród kierowców o tym jak ważne są odpowiednie ciśnienie w oponach oraz ich stan techniczny. W tym momencie trwa Tydzień Dobrego Ciśnienia, gdzie kierowcy mogą dowiedzieć się, czy aby napewno wszystko jest w porządku z ich ogumieniem i jakie zagrożenie stwarzają dla siebie i innych, gdy pojawiają się na drodze "na gumach" w kiepskim stanie.

"- W czasie takich akcji jak Tydzień Dobrego Ciśnienia chcemy uświadamiać kierowców, że mogą sami zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Tomasz Młodawski  z Michelin Polska. - Kierowca, który dowie się, że jeździ na oponach stanowiących zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu oraz uświadomi sobie istotę problemu, natychmiast wyeliminuje nieprawidłowości ze swojego auta."

Akcja Michelin trwa od 4 do 8 października na 30 stacjach benzynowych sieci Statoil. Pracownicy obu firm sprawdzają ciśnienie w oponach i udzielają fachowych porad. Ponadto mierzą głębokość bieżników opon, a wolontariusze PCK mierzą chętnym ciśnienie tętnicze.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando