Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmarł Umberto Agnelli

Zmarł Umberto Agnelli

Prezes zarządu koncernu Fiat Auto Umberto Agnelli, który pomógł firmie wydostać się z trudnej sytuacji finansowej, zmarł w czwartek wieczorem z powodu raka. Miał 69 lat.

Umberto Agnelli przejął władzę w rodzinnej firmie w lutym ubiegłego roku, po tym jak w styczniu zmarł jego starszy brat Giovanni "Gianni" Agnelli. Sytuacja finansowa koncernu była wówczas bardzo zła. Firma przeżywała jeden z największych kryzysów od jej założenia w 1899 roku, cena akcji spadła aż o 80% w porównaniu z rekordowym kursem w 1998. Jednak działania Umberto przyniosły oczekiwany skutek, firma zażegnała częściowe problemy, a w wielu krajach Europy udało jej się znacząco odbudować swoją pozycję.

Nie wiadomo, kto w obecnej sytuacji obejmie stanowisko prezesa zarządu i czy będzie to w ogóle ktoś z rodziny Agnelli. Dwaj wnukowie Giovanniego Agnelli są jeszcze według wielu zbyt młodzi, aby objąć takie stanowisko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku
Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku
Dziś w Warszawie premier Beata Szydło i wicepremierem i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki w towarzystwie Markusa Schäfera, członka zarządu Mercedes-Benz Cars oficjalnie ogłosili podpisanie umowy na budowę fabryki silników Mercedesa w Jaworze.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj