Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiana na stanowisku prezesa w Renault Polska

Zmiana na stanowisku prezesa w Renault Polska

Po czterech latach spędzonych w Polsce, 1 września 2004 Philippe Jombart opuści Renault Polska, aby objąć funkcje Dyrektora Serwisu w centrali Renault.

Zmiana na stanowisku prezesa w Renault Polska

Philippe Jombart został Prezesem Renault Polska we wrześniu 2000 roku. Wcześniej pracował m.in. jako Dyrektor Generalny Renault Węgry, Dyrektor Handlowy Renault Wielka Brytania oraz Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej Renault S.A. w Paryżu. Spędził prawie połowę swojej 26-letniej kariery zawodowej w Renault poza Francją. W 2003 znalazł się na pierwszej stronie Tygodnika Wprost poświęconego najlepszym managerom roku. W tym czasie Renault Polska sprzedało ponad 134.000 samochodów, umacniając pozycję na wciąż niepewnym rynku. Ponadto firma odnotowała w tym czasie znaczny wzrost sprzedaży oraz udziału w rynku z 5% pod koniec 2000 roku, do prawie 10% w chwili obecnej.

Na stanowisku Dyrektora Generalnego Renault Polska zastąpi go Olivier Murguet (38 lat), dotychczasowy Dyrektor Sprzedaży w Dyrekcji Handlowej we Francji, który z koncernem Renault związany jest od 1990 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna marka Volkswagena w Chinach
Elektryczna marka Volkswagena w Chinach
Koncern z Wolfsburga przestawia priorytet w rozwoju na rzecz silników elektrycznych. Jednym z efektów tej decyzji są prace nad nową marką produkującą samochody elektryczne z przeznaczeniem na rynek chiński.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj