mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiana prezesa MMC

Zmiana prezesa MMC

Nadzwyczajne zgromadzenie udziałowców Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dokonało dzisiaj zmian w zarządzie firmy. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym został Yoichiro Okazaki.

Zmiana prezesa MMC

W składzie zarządu Mitsubishi Motor Corporation znaleźli się również: Ulrich W. Walker, Eiji Iwakuni i Keiichiro Hashimoto, którzy pełnią funkcje zastępców prezesa oraz Eckhard Cordes, Rudiger Grube, Takashi Nishioka i Mikio Sasaki (członkowie zarządu).

26 kwietnia ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego zrezygnował stojący dotychczas na czele firmy Rolf Eckrodt.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Tokio Yoichiro Okazaki powiedział: Mitsubishi Motors stoi obecnie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej historii. Naszym zadaniem jest odbudowa firmy tak szybko jak to możliwe. Nasze zakłady produkcyjne pracują bez przeszkód. Wierzę iż korzystając z naszego dziedzictwa oraz technicznej doskonałości powrócimy do źródeł japońskiego sukcesu i wytyczymy kierunek powrotu  Mitsubishi Motors na silne pozycje z przeszłości.

22 kwietnia zarząd DaimlerChrysler podjął decyzję o nie uczestniczeniu w dokapitalizowaniu Mitsubishi Motors Corporation. Swój udział w procesie restrukturyzacji Mitsubishi Motors Corporation potwierdziły firmy Mitsubishi Heavy Industries, Mitsubishi Corporation i Bank Tokyo-Mitsubishi oraz inni udziałowcy MMC.

Wszystkie wspólne projekty Mitsubishi Motors Corporation i DaimlerChrysler będą realizowane zgodnie z planem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?