mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiana prezesa MMC

Zmiana prezesa MMC

Nadzwyczajne zgromadzenie udziałowców Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dokonało dzisiaj zmian w zarządzie firmy. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym został Yoichiro Okazaki.

Zmiana prezesa MMC

W składzie zarządu Mitsubishi Motor Corporation znaleźli się również: Ulrich W. Walker, Eiji Iwakuni i Keiichiro Hashimoto, którzy pełnią funkcje zastępców prezesa oraz Eckhard Cordes, Rudiger Grube, Takashi Nishioka i Mikio Sasaki (członkowie zarządu).

26 kwietnia ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego zrezygnował stojący dotychczas na czele firmy Rolf Eckrodt.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Tokio Yoichiro Okazaki powiedział: Mitsubishi Motors stoi obecnie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej historii. Naszym zadaniem jest odbudowa firmy tak szybko jak to możliwe. Nasze zakłady produkcyjne pracują bez przeszkód. Wierzę iż korzystając z naszego dziedzictwa oraz technicznej doskonałości powrócimy do źródeł japońskiego sukcesu i wytyczymy kierunek powrotu  Mitsubishi Motors na silne pozycje z przeszłości.

22 kwietnia zarząd DaimlerChrysler podjął decyzję o nie uczestniczeniu w dokapitalizowaniu Mitsubishi Motors Corporation. Swój udział w procesie restrukturyzacji Mitsubishi Motors Corporation potwierdziły firmy Mitsubishi Heavy Industries, Mitsubishi Corporation i Bank Tokyo-Mitsubishi oraz inni udziałowcy MMC.

Wszystkie wspólne projekty Mitsubishi Motors Corporation i DaimlerChrysler będą realizowane zgodnie z planem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!