mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiana prezesa w Volvo

Zmiana prezesa w Volvo

Od 1 października br. nowym prezesem i CEO Volvo Car Corporation zostanie Fredrik Arp, kierujący dotychczas szwedzką firmą Trelleborg AB. Zastąpi on Hans-Olova Olssona, który obejmie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej VCC.

Fredrik Arp ma długoletnie doświadczenie w szwedzkim przemyśle, włączając w to takie firmy jak Swedish Match i PLM (Rexam). Od 1985 roku Arp kilkakrotnie obejmował kierownicze stanowiska w Trelleborg AB, a od 1999 roku był  jej prezesem  i CEO.

„Volvo Cars to silna firma i wielka marka. Zadaniem Fredrika będzie rozwijanie dalszego jej wzrostu. Predestynują go do tego wcześniejsze umiejętności i zdolności - ma on imponujące osiągnięcia w dziedzinie sprzedaży i produkcji. Cieszę się, że Frederik zgodził się podjąć wyzwanie, jakim jest kierowanie Volvo Car Corporation i niecierpliwie oczekuję momentu powitania go w strukturach firmy.” – powiedział Mark Fields, Prezes Premier Automotive Group, do której należą Volvo, Jaguar, Land Rover i Aston Martin. 

Po 39 latach pracy w Volvo, w tym pięciu jako prezes CEO Volvo Cars Corporation, Hans-Olov Olsson od 1 października zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej Volvo Car Corporation.

Volvo Car Corporation zatrudnia w Szwecji i Belgii przy podstawowych czynnościach produkcyjnych 27.500 pracowników. W 2004 roku Volvo sprzedało około 456.000 samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman