Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiana szefa Chevrolet Europe

Zmiana szefa Chevrolet Europe

1 stycznia 2006 roku Erhard "Hardy" L. Spranger (62 l.), dyrektor generalny Chevrolet Europe, odchodzi z General Motors Europe po długiej i pełnej sukcesów karierze.

Zmiana szefa Chevrolet Europe

Hardy’ego (na zdj. z prawej) zastąpi pięćdziesięcioletni Wayne Brannon (na zdj. z lewej), pełniący obecnie funkcję regionalnego dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w GM Latin America and Africa (LAAM). Brannon będzie pracował w Zurychu i będzie podlegał Jonathanowi Browningowi, wiceprezesowi GM Europe ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej.

Brannon powróci więc do Zurychu, gdzie pracował jako dyrektor GM ds. sprzedaży i marketingu odpowiedzialny za region Afryki w latach 1994-1996. Od tamtego czasu zajmował on rozmaite wyższe stanowiska w dziale sprzedaży i marketingu w GM do Brazil oraz w innych oddziałach firmy w Ameryce Łacińskiej. "Chevrolet jest kluczową marką GM w Ameryce Łacińskiej. Jestem pewny, że doświadczenia, jakie tam zdobyłem, okażą się pomocne w zarządzaniu zespołem stworzonym przez Hardy’ego w Europie".

Hardy, na swoim obecnym stanowisku, odegrał kluczową rolę w tworzeniu GM Daewoo Europe, a następnie w procesie przejścia do marki Chevrolet, zakończonym na początku bieżącego roku. "Ostatnie trzy i pół roku to jeden z najbardziej wymagających, a przy tym satysfakcjonujących okresów w mojej karierze w GM. Jestem dumny z tego, co już osiągnął zespół Chevroleta, a zarazem pewny, że Wayne to odpowiedni człowiek, pod przewodnictwem którego marka osiągnie dalsze sukcesy".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj