Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany konieczne, ale nie takie

Zmiany konieczne, ale nie takie

Rząd nie poparł poselskich propozycji zmian w sposobie odliczania podatku VAT od zakupu samochodów osobowych. Będzie za to starał się konkretnie zdefiniować auta osobowe i dostawcze.

Obowiązujący od wejścia w życie nowej ustawy o VAT tzw. wzór Lisaka, od początku był obiektem krytyki ze wszystkich stron. Wiadomo było, iż tylko kwestią czasu pozostaje jego wycofanie lub ewentualnie modyfikacja. Najnowsze rozwiązanie zgłoszone przez posłów to możliwość odliczenia przy zakupie przez firmę samochodu osobowego 7 tys. zł, a nie jak dotychczas 5 tys. zł, a także zlikwidowanie 50-procentowego progu odliczenia podatku VAT.

W resorcie finansów wymyślono jednak inną drogę zmian, a mianowicie całkowite odejście od wzoru Lisaka. Przygotowywany jest właśnie projekt zmian, który wprowadzałby dokładne zdefiniowanie, jakie samochody można zaliczać do ciężarowych, a jakie do osobowych. Spełnienie określonych kryteriów wynikałoby z przeprowadzonych badań w stacjach diagnostycznych i zostałoby potwierdzone podczas rejestracji auta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj