mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany konieczne, ale nie takie

Zmiany konieczne, ale nie takie

Rząd nie poparł poselskich propozycji zmian w sposobie odliczania podatku VAT od zakupu samochodów osobowych. Będzie za to starał się konkretnie zdefiniować auta osobowe i dostawcze.

Obowiązujący od wejścia w życie nowej ustawy o VAT tzw. wzór Lisaka, od początku był obiektem krytyki ze wszystkich stron. Wiadomo było, iż tylko kwestią czasu pozostaje jego wycofanie lub ewentualnie modyfikacja. Najnowsze rozwiązanie zgłoszone przez posłów to możliwość odliczenia przy zakupie przez firmę samochodu osobowego 7 tys. zł, a nie jak dotychczas 5 tys. zł, a także zlikwidowanie 50-procentowego progu odliczenia podatku VAT.

W resorcie finansów wymyślono jednak inną drogę zmian, a mianowicie całkowite odejście od wzoru Lisaka. Przygotowywany jest właśnie projekt zmian, który wprowadzałby dokładne zdefiniowanie, jakie samochody można zaliczać do ciężarowych, a jakie do osobowych. Spełnienie określonych kryteriów wynikałoby z przeprowadzonych badań w stacjach diagnostycznych i zostałoby potwierdzone podczas rejestracji auta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce
Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce
Odświeżona Mazda 3 wjeżdża do polskich salonów. Polski importer opublikował właśnie pełny cennik kompaktowego modelu. Zobaczcie, od jakiej kwoty startują ceny tego samochodu.