mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany organizacyjne w Volvo Polska

Zmiany organizacyjne w Volvo Polska

Z dniem 1 czerwca 2004 roku stanowisko Dyrektora Zarządzającego Volvo Polska, Samochody Ciężarowe obejmie Tom Jörning.

Tom Jörning będzie pełnił równocześnie funkcję Vice Prezesa Volvo Truck Corporation i Dyrektora nowo powstałego Regionu Wschodniego-Centralnego (Region Central Eastern) w ramach Volvo Trucks. W skład Regiony Wschodniego-Centralnego wchodzą następujące państwa: Estonia, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Polska, Republika Czeska, Słowacja, Słowenia i Węgry. Siedziba główna regionu będzie znajdować się w Polsce, w Warszawie.

Tom Jörning urodził się w 1950 roku. Posiada bogate doświadczenie handlowe zdobyte w regionie Europy Wschodniej i Centralnej zarówno w ramach samochodów ciężarowych jak i maszyn budowlanych. W roku 1995 został mianowany Dyrektorem Regionu Wschodniego w Volvo Trucks i od tego czasu budował organizację Volvo w Europie Wschodniej. Organizacja ta liczy w chwili obecnej około 1100 pracowników serwisu i sprzedaży zatrudnionych bezpośrednio przez Volvo i zlokalizowanych w ponad 20 krajach. Dodatkowo sieć Volvo współpracuje z niezależnymi partnerami prowadzącymi głównie serwis i sprzedaż części zamiennych.

Równocześnie z dniem 1 czerwca Ulf Magnusson dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Volvo Polska, Samochody Ciężarowe obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego Regionu Północnego Volvo Truck Corporation (Region Nordic), gdzie do jego obowiązków będzie należeć zarządzanie 5 rynkami tego regionu (Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia i Szwecja).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport