mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany organizacyjne w Volvo Polska

Zmiany organizacyjne w Volvo Polska

Z dniem 1 czerwca 2004 roku stanowisko Dyrektora Zarządzającego Volvo Polska, Samochody Ciężarowe obejmie Tom Jörning.

Tom Jörning będzie pełnił równocześnie funkcję Vice Prezesa Volvo Truck Corporation i Dyrektora nowo powstałego Regionu Wschodniego-Centralnego (Region Central Eastern) w ramach Volvo Trucks. W skład Regiony Wschodniego-Centralnego wchodzą następujące państwa: Estonia, Chorwacja, Litwa, Łotwa, Polska, Republika Czeska, Słowacja, Słowenia i Węgry. Siedziba główna regionu będzie znajdować się w Polsce, w Warszawie.

Tom Jörning urodził się w 1950 roku. Posiada bogate doświadczenie handlowe zdobyte w regionie Europy Wschodniej i Centralnej zarówno w ramach samochodów ciężarowych jak i maszyn budowlanych. W roku 1995 został mianowany Dyrektorem Regionu Wschodniego w Volvo Trucks i od tego czasu budował organizację Volvo w Europie Wschodniej. Organizacja ta liczy w chwili obecnej około 1100 pracowników serwisu i sprzedaży zatrudnionych bezpośrednio przez Volvo i zlokalizowanych w ponad 20 krajach. Dodatkowo sieć Volvo współpracuje z niezależnymi partnerami prowadzącymi głównie serwis i sprzedaż części zamiennych.

Równocześnie z dniem 1 czerwca Ulf Magnusson dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Volvo Polska, Samochody Ciężarowe obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego Regionu Północnego Volvo Truck Corporation (Region Nordic), gdzie do jego obowiązków będzie należeć zarządzanie 5 rynkami tego regionu (Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia i Szwecja).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.