mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Z dniem 31 stycznia 2013 roku dr Frank Hiller, członek zarządu MAN Truck & Bus AG, odpowiedzialny za Sprzedaż, Serwis oraz Marketing przestaje pełnić tę funkcję. Jego następca zostanie wybrany przez Radę Nadzorczą spółki w najbliższym czasie. Zmiany personalne nastąpiły również w zarządzie MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Z początkiem roku Pan Piotr Stański objął stanowisko Prezesa Zarządu MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie procesami związanymi ze sprzedażą zarówno pojazdów ciężarowych jak i autobusów oraz serwisem i usługami posprzedażnymi MAN na rynku polskim.

Od czerwca 2011 roku Piotr Stański (47) pełnił funkcję Dyrektora ds. operacyjnych w MAN Truck & Bus Polska. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił liczne stanowiska kierownicze, głównie w branży motoryzacyjnej.

„W Polsce MAN ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy a flota użytkowanych pojazdów MAN jest jedną z największych. Dobrze rozbudowana sieć serwisowa i ambicje na dalsze umacnianie pozycji marki, dzięki doskonałym produktom, usługom oraz ukierunkowaniu na potrzeby klienta to mocne strony naszej organizacji, które są podstawą jej sukcesu i nad którymi nadal będziemy pracować.” powiedział Piotr Stański.

"Polska odgrywa wyjątkową rolę dla MAN Truck & Bus, ze względu na liczne inwestycje, jak i sukcesy w sprzedaży pojazdów ciężarowych. Cieszę się, że mogę nominować Piotra Stańskiego na stanowiska Prezesa MAN Truck & Bus Polska i jestem pewien, że będzie on z sukcesem kontynuował podjęte przez MAN działania w Polsce, " powiedział Lars Himmer, CEO Region Sprzedaży Europa Wschód MAN Truck & Bus AG.

Piotr Stański jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych; specjalność: Silniki Samochodowe. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku, w firmie ARIES MOTOR Sp. z o. o. na stanowisku managera ds. części zamiennych, skąd przeszedł do Honda Poland Sp.z o.o. obejmując podobne stanowisko.
W latach 1994 – 2004 zajmował stanowiska: managera Centrum Szkoleniowego, dyrektora działu obsługi posprzedażnej, dyrektora zarządzającego w GBO Serwis, spółce - córce Volvo Trucks Poland.
W latach 2004 - 2006 pracował jako konsultant ds. budowy strategii sprzedaży sieci dealerskich, prowadząc sesje szkoleniowe dla właścicieli i osób zarządzających stacjami dealerskimi, a następnie jako dyrektor zarządzający w Bawaria Motors.

Od sierpnia 2006 w firmie Husqvarna Poland Sp.z o.o. na stanowisku Marketing & Sales Manager.
Pan Piotr Stański jest żonaty i ma dwoje dzieci. Czas wolny najchętniej spędza aktywnie: na rowerze, żaglach, a zimą na nartach. Jego hobby to muzyka oraz współczesne malarstwo polskie.


Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.