mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Z dniem 31 stycznia 2013 roku dr Frank Hiller, członek zarządu MAN Truck & Bus AG, odpowiedzialny za Sprzedaż, Serwis oraz Marketing przestaje pełnić tę funkcję. Jego następca zostanie wybrany przez Radę Nadzorczą spółki w najbliższym czasie. Zmiany personalne nastąpiły również w zarządzie MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Zmiany personalne w MAN Truck&Bus

Z początkiem roku Pan Piotr Stański objął stanowisko Prezesa Zarządu MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Do jego obowiązków należeć będzie zarządzanie procesami związanymi ze sprzedażą zarówno pojazdów ciężarowych jak i autobusów oraz serwisem i usługami posprzedażnymi MAN na rynku polskim.

Od czerwca 2011 roku Piotr Stański (47) pełnił funkcję Dyrektora ds. operacyjnych w MAN Truck & Bus Polska. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił liczne stanowiska kierownicze, głównie w branży motoryzacyjnej.

„W Polsce MAN ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy a flota użytkowanych pojazdów MAN jest jedną z największych. Dobrze rozbudowana sieć serwisowa i ambicje na dalsze umacnianie pozycji marki, dzięki doskonałym produktom, usługom oraz ukierunkowaniu na potrzeby klienta to mocne strony naszej organizacji, które są podstawą jej sukcesu i nad którymi nadal będziemy pracować.” powiedział Piotr Stański.

"Polska odgrywa wyjątkową rolę dla MAN Truck & Bus, ze względu na liczne inwestycje, jak i sukcesy w sprzedaży pojazdów ciężarowych. Cieszę się, że mogę nominować Piotra Stańskiego na stanowiska Prezesa MAN Truck & Bus Polska i jestem pewien, że będzie on z sukcesem kontynuował podjęte przez MAN działania w Polsce, " powiedział Lars Himmer, CEO Region Sprzedaży Europa Wschód MAN Truck & Bus AG.

Piotr Stański jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych; specjalność: Silniki Samochodowe. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku, w firmie ARIES MOTOR Sp. z o. o. na stanowisku managera ds. części zamiennych, skąd przeszedł do Honda Poland Sp.z o.o. obejmując podobne stanowisko.
W latach 1994 – 2004 zajmował stanowiska: managera Centrum Szkoleniowego, dyrektora działu obsługi posprzedażnej, dyrektora zarządzającego w GBO Serwis, spółce - córce Volvo Trucks Poland.
W latach 2004 - 2006 pracował jako konsultant ds. budowy strategii sprzedaży sieci dealerskich, prowadząc sesje szkoleniowe dla właścicieli i osób zarządzających stacjami dealerskimi, a następnie jako dyrektor zarządzający w Bawaria Motors.

Od sierpnia 2006 w firmie Husqvarna Poland Sp.z o.o. na stanowisku Marketing & Sales Manager.
Pan Piotr Stański jest żonaty i ma dwoje dzieci. Czas wolny najchętniej spędza aktywnie: na rowerze, żaglach, a zimą na nartach. Jego hobby to muzyka oraz współczesne malarstwo polskie.


Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando