mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany u sterów Chevroleta

Zmiany u sterów Chevroleta

General Motors wprowadził zmiany na najwyższych stanowiskach marki Chevrolet. Alan Batey został mianowany na stanowisko starszego wiceprezesa Chevroleta, zaś Thomas Sedran objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Chevrolet i Cadillac Europe.

Zmiany u sterów Chevroleta
Alan Batey będzie odpowiadał za ponad połowę sprzedaży GM na całym świecie. Batey będzie również pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży, serwisu i marketingu marek Chevrolet, Buick i GMC w Stanach Zjednoczonych.

Jako wiceprezes Batey będzie podlegał bezpośrednio prezesowi oraz CEO GM, Danowi Akersonowi. Z kolei jako dyrektor ds. sprzedaży, serwisu i marketingu, Batey będzie podlegał bezpośrednio Markowi Reussowi, prezesowi GM North America. Alan Batey zostanie również członkiem GM Executive Operations Committee. Wcześniej Batey był wiceprezesem ds. sprzedaży, serwisu i marketingu w Stanach Zjednoczonych oraz globalnym dyrektorem działu marketingu.

Alan Batey rozpoczął karierę w General Motors w 1979 roku, jako praktykant w dziale inżynierii mechanicznej marki Vauxhall w Wielkiej Brytanii. Batey zajmował stanowiska kierownicze w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, na Bliskim Wschodzie, w Holandii, Niemczech, Korei i Australii. Przed przejściem do Chevroleta w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku, Batey pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego GM Holden Ltd. Operations w Australii i Nowej Zelandii.

Z kolei Thomas Sedran obowiązki szefa europejskiego oddziału Chevroleta (jednocześnie także marki Cadillac) przejmie 1 lipca br. Sedran zastąpi na tym stanowisku Susan Docherty, która po 27 latach pracy w General Motors postanowiła opuścić firmę, aby spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. Od 1 kwietnia 2012 roku Sedran pełnił funkcję członka zarządu firmy Opel/Vauxhall, odpowiedzialnego za działania, rozwój oraz strategię firmy. Przed podjęciem pracy w Oplu, Sedran przez sześć lat odpowiadał za sprawy motoryzacyjne w AlixPartners, globalnej firmie konsultingowej z siedzibą w Monachium. Stanowisko to wiązało się ze ścisłą współpracą z firmą Opel/Vauxhall.

W pierwszym kwartale 2013 roku Chevrolet sprzedał na całym świecie ponad 1,18 mln samochodów, notując dziesiąty z kolei rekordowy kwartał pod względem sprzedaży. Przed końcem tego roku firma planuje wprowadzić na globalne rynki 25 nowych modeli.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet General Motors GM

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.