mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany u sterów Chevroleta

Zmiany u sterów Chevroleta

General Motors wprowadził zmiany na najwyższych stanowiskach marki Chevrolet. Alan Batey został mianowany na stanowisko starszego wiceprezesa Chevroleta, zaś Thomas Sedran objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Chevrolet i Cadillac Europe.

Zmiany u sterów Chevroleta
Alan Batey będzie odpowiadał za ponad połowę sprzedaży GM na całym świecie. Batey będzie również pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży, serwisu i marketingu marek Chevrolet, Buick i GMC w Stanach Zjednoczonych.

Jako wiceprezes Batey będzie podlegał bezpośrednio prezesowi oraz CEO GM, Danowi Akersonowi. Z kolei jako dyrektor ds. sprzedaży, serwisu i marketingu, Batey będzie podlegał bezpośrednio Markowi Reussowi, prezesowi GM North America. Alan Batey zostanie również członkiem GM Executive Operations Committee. Wcześniej Batey był wiceprezesem ds. sprzedaży, serwisu i marketingu w Stanach Zjednoczonych oraz globalnym dyrektorem działu marketingu.

Alan Batey rozpoczął karierę w General Motors w 1979 roku, jako praktykant w dziale inżynierii mechanicznej marki Vauxhall w Wielkiej Brytanii. Batey zajmował stanowiska kierownicze w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, na Bliskim Wschodzie, w Holandii, Niemczech, Korei i Australii. Przed przejściem do Chevroleta w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku, Batey pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego GM Holden Ltd. Operations w Australii i Nowej Zelandii.

Z kolei Thomas Sedran obowiązki szefa europejskiego oddziału Chevroleta (jednocześnie także marki Cadillac) przejmie 1 lipca br. Sedran zastąpi na tym stanowisku Susan Docherty, która po 27 latach pracy w General Motors postanowiła opuścić firmę, aby spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. Od 1 kwietnia 2012 roku Sedran pełnił funkcję członka zarządu firmy Opel/Vauxhall, odpowiedzialnego za działania, rozwój oraz strategię firmy. Przed podjęciem pracy w Oplu, Sedran przez sześć lat odpowiadał za sprawy motoryzacyjne w AlixPartners, globalnej firmie konsultingowej z siedzibą w Monachium. Stanowisko to wiązało się ze ścisłą współpracą z firmą Opel/Vauxhall.

W pierwszym kwartale 2013 roku Chevrolet sprzedał na całym świecie ponad 1,18 mln samochodów, notując dziesiąty z kolei rekordowy kwartał pod względem sprzedaży. Przed końcem tego roku firma planuje wprowadzić na globalne rynki 25 nowych modeli.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet General Motors GM

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.