mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w Delphi Krosno

Zmiany w Delphi Krosno

"Zakład Delphi w Krośnie podpisał umowę outsourcingu produkcji komponentów automatowych. Partnerem transakcji jest spółka FA Krosno Sp. z o.o., która została dostawcą tych komponentów dla fabryki Delphi" - podała spółka Delphi w komunikacie prasowym. Do końca roku planowane jest również zakończenie rozmów w sprawie przejęcia produkcji komponentów tłoczonych.

Zmiany w Delphi Krosno

W ramach umowy, z dniem 1 grudnia 2006 FA Krosno Sp. z o.o. przejmuje 53 pracowników Delphi, którzy zachowują swoje prawa nabyte u wcześniejszego pracodawcy. Warunki podpisanej umowy objęte są tajemnicą handlową. 
W 2003 roku kierownictwo krośnieńskiego zakładu podjęło strategiczną decyzję o zmianach w celu dostosowania struktury zakładu, organizacji i przepływu materiału do znacznego wzrostu ilości amortyzatorów wchodzących do produkcji w kolejnych latach. Wtedy zakład wytwarzał 4 milionów amortyzatorów rocznie. Jak wynika z prognoz spółki w niedługim czasie produkcja znacznie wzrośnie.

"Strategia Delphi Krosno zakłada restrukturyzację produkcji komponentów i produktów uznanych, jako nie strategiczne, a dzisiejsza transakcja stanowi kolejny etap jej realizacji. Celem jest zwolnienie powierzchni pod nowe biznesy, wprowadzenie nowego układu powierzchni produkcyjnej, aby dostosować struktury i organizację zakładu do potrzeb wzrastającej produkcji amortyzatorów. Zakończone właśnie wielomiesięczne negocjacje dotyczące outsourcingu produkcji komponentów automatowych miały na celu wybranie nabywcy, który złoży najbardziej korzystną dla Delphi ofertę. Poza korzyściami ze zwolnienia powierzchni produkcyjnej w głównej hali, transakcja ma swoje uzasadnienie ekonomiczne i umożliwi również racjonalizację kosztów zakładu" - informuje Agnieszka Przymusińska, rzeczniczka Delphi.

Do końca roku planowane jest również zakończenie rozmów w sprawie przejęcia produkcji komponentów tłoczonych.

Krośnieński zakład powstał w 1944 roku. Od chwili rozpoczęcia produkcji amortyzatorów w roku 1958, do dnia dzisiejszego z linii produkcyjnych fabryki zeszło ponad 160 mln amortyzatorów. We wrześniu 1997r. koncern Delphi nabył od Skarbu Państwa blisko 75% akcji Fabryki Amortyzatorów S.A.

Dziś zakład zatrudnia 1600 pracowników, jest w 100% własnością Delphi i jest wiodącym dostawcą amortyzatorów w Europie. Produkty zakładu montowane są jako wyposażenie fabryczne do wielu modeli jeżdżących po polskich oraz europejskich drogach.

Wśród klientów zakładu są BMW, Fiat, Opel, DaimlerChrysler, Ford/ Land Rover, Suzuki, Daewoo oraz koncern PSA Peugeot Citroen. Ostatnio krośnieński zakład rozpoczął produkcję półaktywnych amortyzatorów MagneRide, w ramach prestiżowych kontraktów dla Ferrari oraz Audi TT. Fabryka ściśle współpracuje z krakowskim Centrum Technicznym, które jest światowym ośrodkiem badawczo-rozwojowym koncernu w zakresie rozwoju amortyzatorów.
Ważnym odbiorcą zakładu jest także rynek części zamiennych w krajach naszego regionu Europy, gdzie Delphi posiada znaczny udział w rynku amortyzatorów.

Zakład posiada zarówno certyfikat ISO 14001 - zarządzanie środowiskiem, OHSAS 18001 - BHP, ISO 9001, jak i ISO/TS 16949 - międzynarodową prestiżową normę jakościową branży motoryzacyjnej, łączącą wymagania wszystkich głównych producentów branży.

Przeczytaj także:

Luksus z ostrowskich zakładów Delphi (2006-08-02)

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Delphi Krosno dla Audi (2006-07-05)

Powrót Fabryki Amortyzatorów Krosno (2006-05-18)

 


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~A . 2008-01-29

POZDROWIENIA DLA KARTONIARNI

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando