mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w Inter Groclinie

Zmiany w Inter Groclinie

Firma Inter Groclin Auto S.A., jeden z największych w Polsce producentów wyposażenia i akcesoriów samochodowych próbuje poprawić swoją sytuację finansową. Od początku roku zredukowano zatrudnienie, jednak teraz spółka zapowiada otwarcie nowej fabryki.

Zmiany w Inter Groclinie
Postępując kryzys w gospodarce światowej wpłynął negatywnie na jednego z największych w naszym kraju producentów tapicerki do samochodów osobowych. Spółka Inter Groclin Auto, produkująca głównie poszycia foteli samochodowych, foteliki dziecięce do samochodów oraz fotele samochodowe, jest zmuszona wobec niekorzystnych tendencji redukować koszty w polskich zakładach, gdzie trwa restrukturyzacja zatrudnienia. Jak zapewnia zarząd spółki, redukcje nie dotyczą pracowników bezpośrednio produkcyjnych. Zmniejsza się zatrudnienie w administracji i sferach pośrednio produkcyjnych. Od początku roku redukcje objęły ponad 300 osób. Część z nich skorzystała z możliwości przekwalifikowania i podjęła pracę na stanowiskach produkcyjnych. Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec zwolnień. Firma rozważa możliwość zwolnień grupowych, które objęłyby łącznie około 600 osób zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i w Karpicku.

Z drugiej jednak strony, niedługo ma ruszyć nowa fabryka Groclinu. Spółka chce poprawić swoją sytuację finansową poprzez rozwój inwestycji w branży chemicznej. W Grodzisku trwa obecnie odbiór techniczny hal produkcyjnych o powierzchni 4,5 tys. mkw. i procedury uzyskania pozwoleń związanych ze zmianą sposobu zagospodarowania budynków. Będzie to zaawansowany technologicznie zakład produkujący farby i lakiery. Zatrudnienie w fabryce znajdzie około 100 osób. Z założenia kadrę nowego zakładu mają stanowić przekwalifikowani obecni pracownicy zakładów w Grodzisku i Karpicku.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.