mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w LSSE pod nowe inwestycje

Zmiany w LSSE pod nowe inwestycje

Szykują się zmiany w Legnickiej SSE. Projekt zmian granic przygotowany został m.in. pod inwestycje dwóch firmy z sektora motoryzacyjnego. Firma Elton i Gotec planują zainwestować łącznie około 50 mln złotych i utworzyć 285 miejsc pracy na obszarze Środa Śląska.

Zmiany w LSSE pod nowe inwestycje

Firma Gotec Sp. z o.o. prowadzi już działalność w Komornikach. Na włączanym terenie o powierzchni 2,5 ha zamierza wybudować nowe hale produkcyjne. Niemiecki inwestor prowadzi działalność w zakresie odtłuszczania metalowych części i przygotowywania ich do procesu wulkanizacji dla przemysłu gumowego. Nakłady inwestycyjne związane z dalszą rozbudową wyniosą 25,7 mln zł, a zatrudnienie zwiększy się o 120 osób. Firma posiada już swoje oddziały w sześciu strategicznych miejscach: w Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Turcji.

Elton GmbH z siedzibą w Hamburgu to zupełnie nowy inwestor. Na terenie o powierzchni 2,5 ha planuje wybudować nowoczesny zakład produkujący elementy metalowe do systemów hydraulicznych, stosowanych w przemyśle samochodowym. Nakłady inwestycyjne mają wynieść około 22,5 mln złotych, przy zatrudnieniu 165 pracowników.

Proponowane zmiany, to już kolejne zmiany po ubiegłorocznym rozszerzeniu podstrefy o 11 ha. Zasby te zostały już w pełni wykorzystane. Nowe grunty (około 5 ha) włączane do podstrefy Środa Śląska to tereny niezabudowane i w pełni uzbrojone w infrastrukturę techniczną. Natomiast grunty wyłączane to tereny nieatrakcyjne dla potencjalnych inwestorów np. ze względu na położenie. Ostateczna decyzja zapadnie po przyjęciu rozporządzenia przez Radę Ministrów.

W ubiegłym roku LSSE wydała 9 pozwoleń na działalność gospodarczą. Większość to zezwolenia otrzymane przez firmy powiązane z branżą motoryzacyjną i metalową:

  • Kuehnl Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora motoryzacyjnego z Niemiec,
  • Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora motoryzacyjnego z Niemiec,
  • Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora metalowego z Niemiec,
  • FIUKA Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora metalowego z Niemiec,
  • VIA Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora metalowego z Niemiec,
  • Schuerholz Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora metalowego z Niemiec,
  • Cropu Polska Sp. z o.o. - przedstawiciel sektora motoryzacyjnego z Hiszpanii.


Według stanu na koniec 2005 roku skumulowane wydatki inwestycyjne w ramach LSSE wyniosły 2.780 mln zł, co pozwoliło łącznie na utworzenie 6727 nowych miejsc pracy. Największą grupą wśród inwestorów są firmy z Niemiec. Łącznie do 2005 roku zainwestowali oni ok. 2.078 mln zł. Dalej w kolejności jest USA - ok. 209 mln zł (łączne nakłady inwestycyjne do 2005 r.) i Japonia - ok. 199 mln zł.

Podczas konferencji pracownicy Legnickiej SSE przedstawili prognozy na przyszłe lata. Zakładają, że w 2006 roku zostanie wydane kolejne 11 pozwoleń na działalność, a zatrudnienie wzrośnie w 2007 roku do 8749 osób.

Przeczytaj także:

Volkswagen - polkowicki silnik (2005-10-12)

Części do cabrio ze Złotoryi (2005-08-04)

Nowi inwestorzy w Legnickiej SSE (2005-10-25)

Pierwszy inwestor (2005-08-30)


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~życzliwy 2006-07-12

najlepiej popytaj o adres w biurze specjalnej strefy ekonomicznej - oni maja adresy lub poszukaj na ich stronach

~barcik 2006-05-08

czy ktoś ma może namiary i info jakich pracowników poszukują? Gdzie moż na podesłać swoje papierki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross