mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w Radzie Nadzorczej

Zmiany w Radzie Nadzorczej

14 stycznia br. w Gdańsku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos SA. Podczas posiedzenia podjęto m.in. decyzję o zmianach w składzie Rady Nadzorczej.

Nowymi członkami zostali: Katarzyna Dawidczyk, która objęła funkcję przewodniczącej RN, Cezary Nowosad oraz Janusz Rachoń. W/w osoby zastąpią odwołanych członków RN: Stanisława Łańcuckiego, Zygmunta Parczewskiego i Jacka Namieśnika.

Akcjonariusze zdecydowali ponadto o przerwie w obradach NWZA do 4 lutego br., kiedy to zostaną podjęte pozostałe uchwały objęte porządkiem obrad dzisiejszego NWZA, w tym również uchwała w sprawie wyrażenia zgody na wprowadzenie akcji spółki do publicznego obrotu papierami wartościowymi i do obrotu giełdowego.

Debiut giełdowy spółki w planowanym terminie urealniła zawarta umowa sprzedaży posiadanych przez Naftę Polską SA akcji trzech rafinerii południowych oraz Petrobaltiku Grupie Lotos. Po jej wejściu w życie, uwarunkowanym uzyskaniem zgód korporacyjnych, co powinno nastąpić w lutym, planowane podwyższenie kapitału zakładowego Grupy Lotos stanie się bezprzedmiotowe.

Grupa Lotos zakończyła rok 2004 zyskiem netto, szacowanym na około pół miliarda złotych. Zatrudnienie w Grupie kapitałowej Lotos wzrosło od 2001 r. o 1200 pracowników i osiągnęło stan blisko 3300 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.