mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w dostawczym Kangoo

Zmiany w dostawczym Kangoo

Początek roku to czas debiutu najpopularniejszej w Europie furgonetki po niewielkich zmianach stylistycznych. Renault Kangoo dostępny będzie w kilku wersjach, w tym Kangoo Z.E., czyli napędzana energią elektryczną. W Polsce odnowione Kangoo pojawi się w połowie roku.

Zmiany w dostawczym Kangoo
Tytuł lidera europejskiego segmentu lekkich aut dostawczych Renault dzierży już od pewnego czasu. Druga generacja modelu Kangoo, która na rynku zadebiutowała w 2008 roku, sprzedana została już w liczbie ponad 400 tys. sztuk.

Odnowiene Renault Kangoo Express jest okazją do wprowadzenia nowej konfiguracji - wersji z trzema miejscami z przodu. Opcja ta będzie dostępna we wszystkich długościach nadwozia (za wyjątkiem Kangoo Z.E., Kangoo Maxi Z.E. i 5-miejscowego Kangoo Maxi).

Zmiany stylistycznym w nowym Kangoo Express są widoczne już na pierwszy rzut oka - pojawił się charakterystyczny dla marki przód, w tym powiększone i pionowo ustawione logo. Zmieniono również lusterka boczne oraz tylne światła. Zmiany stylistyczne są widoczne również w kabinie, w której pojawia się nowa deska rozdzielcza, posiadająca tak jak poprzednio centralnie umieszczony schowek, oraz nowa kierownica.

Nowe Kangoo Express jest wyposażone w oszczędne silniki. Trzy wśród nich są liderami pod względem niskiego zużycia paliwa w swoich segmentach. Jednostka Energy dCi 75 i Energy dCi 90 KM spalają 4,3 l/100 km i emitują 112 g CO2/km, a Energy TCe 115 emituje 140 g CO2/km . Silnik Energy dCi 110 KM może się również poszczycić wyjątkowo niską emisją CO2 wynoszącą 115 g/km.

W celu dalszego ograniczenia zużycia paliwa Kangoo jest w standardzie wyposażone (w wersjach z silnikami najnowszej generacji) we wskaźnik zmiany biegów oraz tryb eko pozwalający na dalsze obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%

Wśród wyposażenia seryjnego nowego Kangoo Express warto zwrócić uwagę na system multimedialny R-Link z dostępem do internetu (w opcji, w standardzie w wersji Extra). Obejmuje on wbudowaną nawigację TomTom Live oraz liczne inne funkcje takie jak ostrzeganie o niebezpiecznych miejscach czy aplikacje, które można pobrać ze strony internetowej, umożliwiającej np. odczytywanie e-maili.

Odnowiony dostawczak Renault może być również wyposażony w system ESC nowej generacji w połączeniu ze wspomaganiem ruszania pod górę (Hill Start Assist), oraz funkcją Extended Grip, poprawiającą przyczepność w trudnych warunkach. Pojawiła się również kamera cofania z ekranem w budowanym w przesłonę przeciwsłoneczną po stronie kierowcy. Oczywiście samochód oferuje również innowacyjne rozwiązania Renault, które przyczyniły się do popularności tego modelu jak np. odsuwana klapa w tylnej części dachu.

Przy okazji zmian stylistycznych mocniej zaakcentowano wersję elektryczną (Kangoo Z.E.). Przynależność tego modelu do świata samochodów elektrycznych podkreśla niebieskawy kolor logo, listew w osłonie chłodnicy i wydłużonych tylnych świateł oraz pojawienie się czarnych kloszy reflektorów. Gniazdo do ładowania Kangoo Z.E. zostało przeniesione pod logo na masce samochodu. Kierowca będzie mógł do niego podłączyć kabel dostarczany z samochodem w celu naładowania akumulatora w ciągu 6-9 godzin z domowego Wall Boxu lub publicznego terminala.

Innym wyróżnikiem elektrycznego Kangoo jest charakterystyczny emitowany na zewnątrz dźwięk "Z.E. Voice", który ostrzega przechodniów o zbliżaniu się samochodu. System działa od startu do prędkości 30 km/h (na postoju auto nie emituje dźwięku).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.