mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w dostawczym Kangoo

Zmiany w dostawczym Kangoo

Początek roku to czas debiutu najpopularniejszej w Europie furgonetki po niewielkich zmianach stylistycznych. Renault Kangoo dostępny będzie w kilku wersjach, w tym Kangoo Z.E., czyli napędzana energią elektryczną. W Polsce odnowione Kangoo pojawi się w połowie roku.

Zmiany w dostawczym Kangoo
Tytuł lidera europejskiego segmentu lekkich aut dostawczych Renault dzierży już od pewnego czasu. Druga generacja modelu Kangoo, która na rynku zadebiutowała w 2008 roku, sprzedana została już w liczbie ponad 400 tys. sztuk.

Odnowiene Renault Kangoo Express jest okazją do wprowadzenia nowej konfiguracji - wersji z trzema miejscami z przodu. Opcja ta będzie dostępna we wszystkich długościach nadwozia (za wyjątkiem Kangoo Z.E., Kangoo Maxi Z.E. i 5-miejscowego Kangoo Maxi).

Zmiany stylistycznym w nowym Kangoo Express są widoczne już na pierwszy rzut oka - pojawił się charakterystyczny dla marki przód, w tym powiększone i pionowo ustawione logo. Zmieniono również lusterka boczne oraz tylne światła. Zmiany stylistyczne są widoczne również w kabinie, w której pojawia się nowa deska rozdzielcza, posiadająca tak jak poprzednio centralnie umieszczony schowek, oraz nowa kierownica.

Nowe Kangoo Express jest wyposażone w oszczędne silniki. Trzy wśród nich są liderami pod względem niskiego zużycia paliwa w swoich segmentach. Jednostka Energy dCi 75 i Energy dCi 90 KM spalają 4,3 l/100 km i emitują 112 g CO2/km, a Energy TCe 115 emituje 140 g CO2/km . Silnik Energy dCi 110 KM może się również poszczycić wyjątkowo niską emisją CO2 wynoszącą 115 g/km.

W celu dalszego ograniczenia zużycia paliwa Kangoo jest w standardzie wyposażone (w wersjach z silnikami najnowszej generacji) we wskaźnik zmiany biegów oraz tryb eko pozwalający na dalsze obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%

Wśród wyposażenia seryjnego nowego Kangoo Express warto zwrócić uwagę na system multimedialny R-Link z dostępem do internetu (w opcji, w standardzie w wersji Extra). Obejmuje on wbudowaną nawigację TomTom Live oraz liczne inne funkcje takie jak ostrzeganie o niebezpiecznych miejscach czy aplikacje, które można pobrać ze strony internetowej, umożliwiającej np. odczytywanie e-maili.

Odnowiony dostawczak Renault może być również wyposażony w system ESC nowej generacji w połączeniu ze wspomaganiem ruszania pod górę (Hill Start Assist), oraz funkcją Extended Grip, poprawiającą przyczepność w trudnych warunkach. Pojawiła się również kamera cofania z ekranem w budowanym w przesłonę przeciwsłoneczną po stronie kierowcy. Oczywiście samochód oferuje również innowacyjne rozwiązania Renault, które przyczyniły się do popularności tego modelu jak np. odsuwana klapa w tylnej części dachu.

Przy okazji zmian stylistycznych mocniej zaakcentowano wersję elektryczną (Kangoo Z.E.). Przynależność tego modelu do świata samochodów elektrycznych podkreśla niebieskawy kolor logo, listew w osłonie chłodnicy i wydłużonych tylnych świateł oraz pojawienie się czarnych kloszy reflektorów. Gniazdo do ładowania Kangoo Z.E. zostało przeniesione pod logo na masce samochodu. Kierowca będzie mógł do niego podłączyć kabel dostarczany z samochodem w celu naładowania akumulatora w ciągu 6-9 godzin z domowego Wall Boxu lub publicznego terminala.

Innym wyróżnikiem elektrycznego Kangoo jest charakterystyczny emitowany na zewnątrz dźwięk "Z.E. Voice", który ostrzega przechodniów o zbliżaniu się samochodu. System działa od startu do prędkości 30 km/h (na postoju auto nie emituje dźwięku).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 880 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.