mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w kierownictwie Citroen Polska oraz Seat

Zmiany w kierownictwie Citroen Polska oraz Seat

Wrzesień to, jak widać, okres zmian na kierowniczych stanowiskach różnych koncernów motoryzacyjnych. Citroen Polska ma nowego dyrektora generalnego, a Seat zmieni prezesa.

Zmiany w kierownictwie Citroen Polska oraz Seat

Od 1 września br. obowiązki dyrektora generalnego Citroen Polska pełni Philippe Claverol, który zastąpił Ivana Segala pełniącego tę funkcję od dwóch lat, a powołanego obecnie do kierowania filią Citroena w Belgii i Luksemburgu.
 
Nowy dyrektor generalny tuż przed powołaniem na tę funkcję koordynował działania handlowe w Danii, Portugalii, Słowenii i Norwegii w dziale eksportu francuskiej marki. Wcześniej spędził też po kilka lat w Czechach (szef przedstawicielstwa Citroena), na Słowacji (dyrektor generalny) oraz w Japonii (dyrektor filii).
 
Z kolei zmiana na stanowisku prezesa Seat, S.A. wiąże się z przejściem na emeryturę jego dotychczasowego prezesa, Andreasa Schleefa. Ustąpi on z zajmowanego przez siebie stanowiska z dniem 30 września br., czyli dokładnie w dniu swoich 63. urodzin.
 
Dymisja została przyjęta przez zarządy Audi AG oraz hiszpańskiej marki. Jednocześnie powołana została już nowa osoba na to stanowisko. Będzie to Erich Schmitt, który jest obecnie członkiem Komitetu Wykonawczego Audi AG odpowiedzialnym za zakupy.
 
We wrześniu także, o czym już wcześniej informowaliśmy, ustąpił ze stanowiska prezydenta oraz dyrektora zarządzającego koncernu Ford Bill Ford - praprawnuk legendarnego założyciela firmy - Henry'ego Forda.
 
Czytaj także:

Ford bez... Forda

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Seat

Podobne wiadomości:

Cupra - nowa submarka Seata?

Cupra - nowa submarka Seata?

Aktualności 2017-08-11

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

~Bo..... 2006-09-08

SIT-y i Cytrynki słabo idą - więc poleciały głowy w zarządzie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic