mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w pakiecie udziałów Suzuki

Zmiany w pakiecie udziałów Suzuki

Jak informowaliśmy wczoraj (06.03.), amerykański koncern General Motors podjął decyzję o sprzedaży pakietu akcji Suzuki tym samym zmniejszając swoje udziały z ponad 20 do 3 procent. Dzisiaj oficjalne potwierdzenie tej decyzji przedstawiła strona japońskiej marki.

Suzuki i GM współpracują ze sobą od sierpnia 1981 roku, czyli już od 25 lat. Obie firmy pragną w dalszym ciągu promować i wdrażać wspólne projekty, a wśród nich rozwój współpracy w zakresie zaawansowanych technologii, wspólne prowadzenie CAMI – przedsiębiorstwa typu joint venture w Kanadzie – i produkcję w nim nowego modelu SUV średniej wielkości oraz rozwój współpracy w zakresie układów napędowych, wzajemnego dostarczania oryginalnych pojazdów i wspólnych globalnych zakupów.

Biorąc pod uwagę powyższe uzgodnienia, GM niedawno wystąpiło do Suzuki z propozycją omówienia oferty sprzedaży części posiadanych przez GM udziałów w Suzuki w celu poprawy bilansu GM. Po uważnym rozważeniu tej propozycji Suzuki podjęło następujące decyzje w tym zakresie: Pakiet udziałów GM w Suzuki ulega zmianie z 20% do 3%. 92 360 000 akcji stanowiących różnicę 17% zostanie ponownie wystawionych na giełdę. Cena zakupu będzie równa cenie zamknięcia z dnia dzisiejszego, tj. 2490 jenów za akcję, a szacunkowy całkowity koszt zakupu wyniesie 229 976 400 000 jenów. Niezbędne fundusze pochodzić będą z rezerwy wewnętrznej Suzuki.

Obie firmy zobowiązały się do przeprowadzenia rozmów, jeżeli w przyszłości GM wyrazi chęć odkupienia omawianej liczby udziałów. Suzuki i GM w jasny sposób zobowiązały się również do kontynuacji partnerstwa w obecnym zakresie. Omawiany zakup nie będzie miał żadnego wpływu na obecny biznes plan Suzuki i na prognozy finansowe. W odniesieniu do planu 5-letniego nie przewiduje się zmian w polityce firmy, a Suzuki zmierzać będzie do osiągnięcia założonych celów w jak najszybszym terminie.

Czytaj także:

GM w poszukiwaniu pieniędzy 2006-03-06
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki General Motors

Podobne wiadomości:

GM w poszukiwaniu pieniędzy

GM w poszukiwaniu pieniędzy

Aktualności 2006-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando