mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmiany w zarządzie Skody

Zmiany w zarządzie Skody

Dr inż. Leszek Płonka, dotychczasowy Prezes Zarządu Skoda Auto Polska SA, pełni od 14 stycznia 2008 roku funkcję Prezesa Zarządu polskich struktur importerskich marki Volkswagen i Audi. Jednocześnie do Zarządu Skoda Auto Polska SA wchodzi Łukasz Zadworny, który do tej pory kierował Działem Marketingu firmy.

Zmiany w zarządzie Skody
Kierowana przez Leszka Płonkę Skoda Auto Polska stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm branży. Od lat będąc w jej czołówce, zdobyła dwukrotnie pozycję lidera polskiego rynku samochodowego. Importer sprzedaje obecnie ponad 30 tys. egzemplarzy samochodów rocznie, zajmując ponad 11% rynku nowych samochodów osobowych.

"Decyzja o przyjęciu propozycji nowej pracy nie była dla mnie łatwa. Pracowałem w Skoda Auto Polska, współtworząc firmę od samego początku jej istnienia - mówi Prezes Płonka.

Związany jest z nią od prawie czternastu lat. Tworzył firmę, kreując i rozwijając w niej m.in. sieć sprzedaży i serwisu opartą na ponad 100 punktach dealerskich i zakładach serwisowych. Kierując strukturą importerską Skody, odniósł sukces menedżerski, budując jedną z czołowych firm motoryzacyjnych w Polsce. W pierwszej połowie lat 90-tych, Leszek Płonka związany był z branżą motoryzacyjną jako szef działu serwisowego BMW oraz Prokurent i szef marketingu w strukturach importerskich Volkswagena i Audi. Wcześniej pracował naukowo m.in. na Politechnice Poznańskiej, a w 1985 roku obronił tytuł doktora nauk technicznych w Niemczech.

W związku z powyższa zmianą, do władz Skoda Auto Polska, w miejsce Prezesa Płonki, wszedł Łukasz Zadworny. Został on jednym z dwóch Członków Zarządu (drugim pozostaje reprezentant Skoda Auto Mlada Boleslav).

"Naszym celem strategicznym" - mówi Łukasz Zadworny - "jest utrzymanie wysokiej pozycji marki w rynku, to znaczy rozwój przynajmniej w takim samym tempie, w jakim wzrasta rynek samochodowy w Polsce."

Łukasz Zadworny jest absolwentem wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kieruje Działem Marketingu Skoda Auto Polska od pięciu lat. Wcześniej przez lata związany był z branżą reklamową, m.in. jako Dyrektor Działu Obsługi Klienta Agencji Reklamowej V&P w Poznaniu. W Skoda Auto Polska odpowiadał za strategię marketingową, która wielokrotnie została nagradzana w ogólnopolskich konkursach, m.in. Boomerang, Effie, Superbrands, PremiumBrand. W 2006 roku strategia marketingowa polskiego importera została uznana za najlepszą w całym koncernie Skoda.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.