mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żmija odzyskała rekord

Żmija odzyskała rekord

Jakiś czas temu pojawiły się nie potwierdzone informacje jakoby Dodge Viper SRT10 ACR po raz kolejny pobił rekord na Północnej Pętli i tym samy odzyskał pierwsze miejsce w tabeli rekordów toru(wyłączając auta "rzemieślnicze" jak Radical czy Gumpert Apollo Speer). Informacja został potwierdzona przez Dodge'a, który udostępnił film z rekordowego przejazdu.

Żmija odzyskała rekord
Czas jaki osiągnął kierowca Dominik Farnbacher to 7 minut 12 sekund i 13 setnych. Rekord został ustanowiony 14 września. Czas ten jest o ponad dwie sekundy lepszy od tego wykręconego przez Lexusa LFA Nurburgring Package. "Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz drugi ustanowiliśmy rekord na słynnym Nürburgring Nordschleife. Nasz zespół powrócił do Niemiec świadomy tego, że możemy jeszcze wyciągnąć z pierwszego rekordowego czasu, wiec ten wysiłek pokazuje niesamowitą głębię możliwości Viper'a ACR, który wykręcił czas o 10 sekund lepszy niż w roku 2008," powiedział Ralph Gilles prezes i dyrektor generalny marki SRT i Motosportu w Chrysler Group.

Dodge Viper ACR napędzany jest silnikiem V10 o pojemności 8.4 litra i mocy 600 KM. Jednostka generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 560 Nm. ACR przyspiesza od 0 do 100 km/h poniżej 4 sekund. Moc silnika przekazywana jest na cztery koła. Specjalne ospojlerowanie oraz regulowane tylne skrzydło z włókna węglowego pozwalają na osiągniecie docisku aerodynamicznego 1000 kg siły dociskowej przy prędkości 241 km/h.

Poniżej prezentujemy film z rekordowego przejazdu w "Zielonym Piekle":


Podobne wiadomości:

Audi R8 GT i Lexus LFA na Nürburgringu

auto motor i sport 0000-00-00

R8 i LFA udowadniają, że nie trzeba nazywać się Ferrari czy Lamborghini, żeby stworzyć spektakularne auto. Potrafi ą to także wielkie koncerny. I to jak! Specjalnie dla nas dwa demony - każdy z silnikiem V10 - dają z siebie wszystko.

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?