mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmodyfikowane silniki Land Cruisera

Zmodyfikowane silniki Land Cruisera

Obie jednostki napędowe, jakie oferuje Toyota Land Cruiser, zostały zmodyfikowane. Diesel ma większą moc, silnik benzynowy jest bardziej oszczędny, a w obu zredukowano poziom hałasu oraz wibracji.

Zmodyfikowane silniki Land Cruisera

Trzylitrowa (2982 ccm) jednostka wysokoprężna D-4D, o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 410 Nm, zwiększyła moc ze 166 do 173 koni mechanicznych. Pomimo to inżynierom Toyoty udało się zredukować poziom emisji dwutlenku węgla. Zastosowane ulepszenia wraz z systemem common-rail drugiej generacji czynią z Land Cruisera jednego z najcichszych SUV-ów napędzanych jednostką wysokoprężną. To zasługa także dodatkowych materiałów tłumiących hałas oraz wibracje, jakie zastosowano wokół silnika oraz na ściance oddzielającej komorę silnika od wnętrza kabiny.

Zobacz galerię zdjęć Toyoty Land Cruiser

W przypadku wersji napędzanej sześciocylindrową jednostką benzynową o pojemności 4 litrów (3956 ccm) i mocy 249 KM postawiono na zmniejszenie zużycia paliwa. Modyfikacje w automatycznej skrzyni biegów, jaka znajduje się w tej wersji silnikowej w standardzie, spowodowały zmniejszenie średniego spalania z 12,7 do 12,4 l/100 km w przypadku wersji 5-drzwiowej oraz odpowiednio z 12,6 do 12,3 w wersji 3-drzwiowej.

Obie jednostki spełniają obecnie też wymagania normy emisji zanieczyszczeń Euro 4.

Zobacz więcej o modelu Toyota Land Cruiser

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Cena podstawowa już od: 189 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~kielon 2007-10-26

fajna bo sam ją mam pozdro dla toyoty z z lubina

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.