mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zmodyfikowany diesel w Foresterze

Zmodyfikowany diesel w Foresterze

Do sprzedaży trafiła ponownie lekko zmodyfikowana wersja Subaru Forestera. Tym razem jednak zmiany objęły przede wszystkim jednostkę wysokoprężną, a także kwestie komfortu podróżowania.

Zmodyfikowany diesel w Foresterze
Po zmianach w stylizacji modelu rocznikowego 2011 przyszedł teraz czas na drobne korekty techniczne w dieslu. Wprowadzone zmiany miały na celu głównie dalszą optymalizację zużycia paliwa jednostki napędowej znanej już ze swej między innymi z wysokiej kultury pracy.

Cel ten udało się osiągnąć poprzez redukcję oporów wewnętrznych silnika, zmianę parametrów turbiny oraz nowe oprogramowanie. Wynikiem jest obniżenie średniego zużycia paliwa o ok. 5% (do 5,9 l/100 km), przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów dynamicznych samochodu. W konsekwencji obniżeniu uległa emisja CO2 do wartości 155 g/km, co umieszcza Forestera w gronie najoszczędniejszych samochodów klasy SUV.

Zwiększenie komfortu podróżowania osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu dwustrefowej klimatyzacji automatycznej dla wersji Comfort i wyższych. Zmianę tą już wcześniej wprowadzono w samochodach z silnikiem benzynowym.

W związku z wprowadzonymi modyfikacjami lekkiej korekcie uległy ceny detaliczne samochodów wyposażonych w silnik wysokoprężny w specyfikacji Comfort i wyższej, które wzrosły o równowartość 500 euro (brutto).

Suzbaru Forester w nowej specyfikacji jest już dostępny w autoryzowanych salonach sprzedaży japońskiej marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Forester
Subaru Forester
Cena podstawowa już od: 108 375 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru Forester Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Subaru Forester

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.