mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych

Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych

Niedawno opublikowany został drugi raport dotyczący przeprowadzonego przez konsorcjum CABLED w Wielkiej Brytanii testu pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych.

Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych
Badania pokazują, że udało się zwiększyć poziom zaufania kierowców do nowych technologii, dokonać pierwszej na świecie analizy kosztów uzupełniania "paliwa" i zaprezentować najnowsze informacje w temacie trendów w technologii tankowania. Użytkownicy, biorący udział w projekcie, na półmetku testu (6 na zaplanowanych 12 miesięcy), pokonują zdecydowanie więcej kilometrów i wybierają się w dłuższe trasy, co pokazuje, że nie obawiają się już wyruszania swoimi samochodami w dalekie podróże. Koszt, jaki ponoszą za użytkowanie swoich pojazdów, to średnio od 25 do 100 pensów na dobę, czyli wartość nieporównywalna z konwencjonalnymi samochodami spalającymi paliwo.

Głównym podmiotem badań jest Mitsubishi i-MiEV i jego kierowcy. Wzorce zachowań 25 kierowców tych aut w dwóch kolejnych kwartałach roku są zestawiane, porównywane i analizowane przez Uniwersytet Aston.

- Zbieranie danych o realnym użytkowaniu pojazdów elektrycznych (EV) przy pomocy namierzania satelitarnego oraz analiza tych danych miała kluczowe znaczenie w określeniu rzeczywistego zapotrzebowania oraz wymogów, jakie zdaniem klientów muszą spełniać te pojazdy. - mówi Brian Price, pracownik Uniwersytetu. - Kolejny etap badań umożliwi nam zaplanowanie optymalnego rozmieszczenia stacji doładowujących, co pozwoli na dalsze zwiększenie zasięgu i poprawi komfort użytkowania pojazdów elektrycznych. - dodaje.

Projekt konsorcujm CABLED to jeden z rządowych kroków, mających na celu podniesienie liczby niskoemisyjnych samochodów w Wielkiej Brytanii.

Dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Lance Bradley, oświadcza: - Kierowcy postępują ze swoimi samochodami podobnie jak z laptopem czy telefonem komórkowym, co będzie miało znaczący wpływ na technologie kolejnych generacji akumulatorów, montowanych w przyszłych modelach elektrycznych.

Badania CABLEDu wskazują, że średni czas doładowywania to niecałe dwie godziny, co umożliwia przejechanie od 30 do ponad 60 kilometrów. W skali całego tygodnia takie zużycie prądu równa się mniej więcej jednemu cyklowi prania w pralko-suszarce.

Charles Bradshaw-Smith, kierownik działu rozwojowo-badawczego E-Mobility, twierdzi: - Najczęściej pojazdy ładowane są nocą, ale ponieważ większość pokonywanych tras jest stosunkowo krótka, jedno naładowanie wystarcza na wykonanie pięciu jazd na uśrednionym dystansie. (...) Główny cel to ułatwienie kierowcom dostępu do taniego źródła energii oraz umożliwienie pojazdom elektrycznym zasilania i czerpania z sieci, by w ten sposób zrównoważyć okresy jej szczytowego przeciążenia lub odciążenia.

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.