mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych

Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych

Niedawno opublikowany został drugi raport dotyczący przeprowadzonego przez konsorcjum CABLED w Wielkiej Brytanii testu pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych.

Znaczący postęp w dziedzinie samochodów elektrycznych
Badania pokazują, że udało się zwiększyć poziom zaufania kierowców do nowych technologii, dokonać pierwszej na świecie analizy kosztów uzupełniania "paliwa" i zaprezentować najnowsze informacje w temacie trendów w technologii tankowania. Użytkownicy, biorący udział w projekcie, na półmetku testu (6 na zaplanowanych 12 miesięcy), pokonują zdecydowanie więcej kilometrów i wybierają się w dłuższe trasy, co pokazuje, że nie obawiają się już wyruszania swoimi samochodami w dalekie podróże. Koszt, jaki ponoszą za użytkowanie swoich pojazdów, to średnio od 25 do 100 pensów na dobę, czyli wartość nieporównywalna z konwencjonalnymi samochodami spalającymi paliwo.

Głównym podmiotem badań jest Mitsubishi i-MiEV i jego kierowcy. Wzorce zachowań 25 kierowców tych aut w dwóch kolejnych kwartałach roku są zestawiane, porównywane i analizowane przez Uniwersytet Aston.

- Zbieranie danych o realnym użytkowaniu pojazdów elektrycznych (EV) przy pomocy namierzania satelitarnego oraz analiza tych danych miała kluczowe znaczenie w określeniu rzeczywistego zapotrzebowania oraz wymogów, jakie zdaniem klientów muszą spełniać te pojazdy. - mówi Brian Price, pracownik Uniwersytetu. - Kolejny etap badań umożliwi nam zaplanowanie optymalnego rozmieszczenia stacji doładowujących, co pozwoli na dalsze zwiększenie zasięgu i poprawi komfort użytkowania pojazdów elektrycznych. - dodaje.

Projekt konsorcujm CABLED to jeden z rządowych kroków, mających na celu podniesienie liczby niskoemisyjnych samochodów w Wielkiej Brytanii.

Dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Lance Bradley, oświadcza: - Kierowcy postępują ze swoimi samochodami podobnie jak z laptopem czy telefonem komórkowym, co będzie miało znaczący wpływ na technologie kolejnych generacji akumulatorów, montowanych w przyszłych modelach elektrycznych.

Badania CABLEDu wskazują, że średni czas doładowywania to niecałe dwie godziny, co umożliwia przejechanie od 30 do ponad 60 kilometrów. W skali całego tygodnia takie zużycie prądu równa się mniej więcej jednemu cyklowi prania w pralko-suszarce.

Charles Bradshaw-Smith, kierownik działu rozwojowo-badawczego E-Mobility, twierdzi: - Najczęściej pojazdy ładowane są nocą, ale ponieważ większość pokonywanych tras jest stosunkowo krótka, jedno naładowanie wystarcza na wykonanie pięciu jazd na uśrednionym dystansie. (...) Główny cel to ułatwienie kierowcom dostępu do taniego źródła energii oraz umożliwienie pojazdom elektrycznym zasilania i czerpania z sieci, by w ten sposób zrównoważyć okresy jej szczytowego przeciążenia lub odciążenia.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 – dzikus w przebraniu

auto motor i sport 0000-00-00

Mocny silnik, automatyczna skrzynia biegów, nawigacja satelitarna, skórzana tapicerka i elektryczna regulacja dosłownie wszystkiego nie uczynią z Mitsubishi L200 auta na salony.

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross