mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znaczący wzrost sprzedaży smarta

Znaczący wzrost sprzedaży smarta

Smart odnotował największy wzrost sprzedaży na rynkach Europy Zachodniej we wrześniu spośród wszystkich producentów małych samochodów.

W porównaniu do września 2003 sprzedaż była o 29,3% wyższa i wyniosła 12.800 sztuk. W całym obszarze Europy Zach. odnotowano w tym samym okresie wynik gorszy o 0,6%.

Największą zasługę w tak dobrym wyniku miał model smart forfour. Wersje z silnikami diesla (68 i 95 KM), które pojawiły się w sprzedaży dopiero we wrześniu już stanowią 20% sprzedaży modelu forfour. Przedstawiciele marki liczą, iż do końca roku modele z silnikami wysokoprężnymi osiągną ponad 30% całkowitej sprzedaży.

Od końca ubiegłego tygodnia smart forfour oferowany jest także na rynkach o ruchu lewostronnym (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie). Marka smart obecna jest na sześciu takich rynkach: W Australii, Wlk. Brytanii, Japonii, RPA, Hongkongu i na Malcie.

zobacz ceny smarta forfour

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?