mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znaczący wzrost sprzedaży smarta

Znaczący wzrost sprzedaży smarta

Smart odnotował największy wzrost sprzedaży na rynkach Europy Zachodniej we wrześniu spośród wszystkich producentów małych samochodów.

W porównaniu do września 2003 sprzedaż była o 29,3% wyższa i wyniosła 12.800 sztuk. W całym obszarze Europy Zach. odnotowano w tym samym okresie wynik gorszy o 0,6%.

Największą zasługę w tak dobrym wyniku miał model smart forfour. Wersje z silnikami diesla (68 i 95 KM), które pojawiły się w sprzedaży dopiero we wrześniu już stanowią 20% sprzedaży modelu forfour. Przedstawiciele marki liczą, iż do końca roku modele z silnikami wysokoprężnymi osiągną ponad 30% całkowitej sprzedaży.

Od końca ubiegłego tygodnia smart forfour oferowany jest także na rynkach o ruchu lewostronnym (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie). Marka smart obecna jest na sześciu takich rynkach: W Australii, Wlk. Brytanii, Japonii, RPA, Hongkongu i na Malcie.

zobacz ceny smarta forfour

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.