mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znamy cenę nowej Toyoty Auris

Znamy cenę nowej Toyoty Auris

Choć na polskim rynku nowa generacja Toyoty Auris pojawi się dopiero w styczniu, już teraz znamy cenę startową tego modelu, którego produkcja właśnie ruszyła w brytyjskiej fabryce Toyoty.

Znamy cenę nowej Toyoty Auris
W fabryce Toyoty w Burnaston w Wielkiej Brytanii odbyła się ceremonia uruchomienia produkcji nowego modelu Auris oraz przygotowanie do produkcji wersji kombi (Auris Touring Sports).

W związku z rozpoczęciem produkcji Aurisa, a wkrótce także Aurisa Touring Sports, Toyota zainwestowała w fabrykę 185 milionów funtów (230 milionów euro) oraz ok. 85 milionów funtów (105 milionów euro) na rozwój łańcucha dostaw. Łącznie, od momentu rozpoczęcia działalności Toyoty na rynku brytyjskim w 1992 roku, inwestycje koncernu w Wielkiej Brytanii przekroczyły 2,1 miliarda funtów. Projekt dostosowania zakładów do produkcji nowego modelu spowodował zwiększenie zatrudnienia o 800 nowych pracowników, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z procedurami produkcyjnymi Toyoty.

Nowy Auris i Auris Touring Sports będą produkowane w Burnaston obok modelu Avensis. Od początku działalności fabryki, opuściło ją 3,25 miliona samochodów. Zdecydowana większość produkcji brytyjskiej fabryki jest przeznaczona na potrzeby rynku europejskiego. Tak też będzie z produkcją nowego Aurisa i Aurisa Touring Sports.

Z fabryki w Burnaston będą wyjeżdżać Aurisy uzbrojone w silniki benzynowe, diesle, jak i napęd hybrydowy, czyniąc z TMUK pierwszy zakład w Europie produkujący system hybrydowy. Silnik benzynowy o pojemności 1.8l będzie dostarczany z brytyjskich zakładów Toyoty w Deeside, natomiast obie dostępne jednostki wysokoprężne (1.4 D-4D i 2.0 D-4D) nadal będą wytwarzane w fabryce Toyota Motor Industries Poland w Jelczu Laskowicach.

Ceny nowej Toyoty Auris w Polsce
Nowy Auris zadebiutuje w Polsce w dniach 11-13 stycznia 2013 roku. Początkowo kompaktowa Toyota będzie dostępna z 5-drzwiowym nadwoziem hatchback oraz silnikami benzynowymi i diesla. W kolejnych miesiącach zadebiutuje wersja hybrydowa oraz kombi, dostępne także z trzema rodzajami napędu.

Ceny nowej Toyoty Auris będą rozpoczynały się od 59.900 zł. Ze względu na kluczowe znaczenie modelu dla Toyoty na rynku polskim, po raz pierwszy cena nowej generacji została ustalona poniżej regularnej ceny obecnie oferowanego modelu (61.600 zł).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Auris Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Auris ceny

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.