mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znamy finalistów plebiscytu AUTOBEST

Znamy finalistów plebiscytu AUTOBEST

AUTOBEST jest niezależną międzynarodowa organizacją, która skupia się na rynkach wschodzących. Podczas oceny jury bierze pod  uwagę cenę auta, sieć serwisową, dystrybucję części zamiennych i wszechstronność. Jury stanowią dziennikarze z 15 państw.

Znamy finalistów plebiscytu AUTOBEST
Pięcioma finalistami konkursu AUTOBEST 2012 zostali Chevrolet Aveo, Fiat Panda, Ford Focus Hyundai Elantra oraz Toyota Yaris "Będziemy mieli jedną z najbardziej ekscytujących edycji AUTOBEST w historii. Każdy z pięciu finalistów jest niezwykle silny i  staje się najlepszym kupowanym autem w Europie. Jury ostateczną decyzję podejmie w pierwszej dekadzie grudnia i wyniki poznamy 15 grudnia" powiedział przewodniczący AUTOBEST, Ilja Seliktar.

Wyniki głównego konkursu poznamy w grudniu, ale znamy już laureatów pozostałych plebiscytów. W kategorii ECOBEST nagrodę otrzymał Chevrolet Volt wraz z bliźniaczym Oplem Amperą (Przeczytaj news). "Jesteśmy bardzo dumni, że nagroda trafiła do tych rewolucyjnych modeli GM. To pierwsza europejska nagroda dla Volta/Ampery z serii jaka nadejdzie." powiedział prezes AUTOBEST.

W kategorii "MANBEST2011" jury przyznało nagrodę do członka zarządu TATA Motors Carla Petera Forstera. "Jego rola w TATA Motors i Jaguar Land Rover była ostateczna. Po latach firma JLR odnotowuje zyski mając niewiarygodnie wspaniałe produkty. Wierzymy, że Range Rover Evoque jest kolejnym kamieniem milowym w przeznaczeniu tych dwóch unikalnych ikon brytyjskich marek." powiedział Seliktar.

Kolejnym laureatem jest Volkswagen, który został nagrodzony za nowy system City Emergency Brake zaprezentowany w nowym modelu up!. Niemiecki producent dostał nagrodę "SAFTYBEST 2011". Z kolei "TECHNOBEST 2011" otrzymał Forda za rodzinę silników EcoBoost. Szef projektowania w firmie Land Rover, Gerry McGovern otrzymał "DESIGNBEST 2011" m.in. doceniono go za model Evoque. Czeski kierowca Jan Kopecky wygrał w kategorii "SPORTBEST 2011".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Hyundai Elantra
Hyundai Elantra
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~radush 2011-11-20

Jak dla mnie to Faworytem jest Panda. Widać to chociażby po tym że już przed premierą jest to samochód bardzo dobrze oceniany. Fiat już niejednokrotnie pokazywał że w tym co robi jest najlepszy, co potwierdzały już nagrody Autobest. Pana jest samochodem niedrogim, solidnym, który pozwala nam zaoszczędzić i cieszyć się z przyjemności jazdy, tak więc dla mnie to nr. 1 tego konkursu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.