mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znamy najlepszych w branży flotowej

Znamy najlepszych w branży flotowej

Gala Fleet Awards Polska 2008 przeszła do historii. W warszawskim hotelu Westin poznaliśmy najważniejszych graczy na polskim rynku flotowym. Uroczystość zdominowała Toyota.

Znamy najlepszych w branży flotowej
Wiele emocji towarzyszyło kategorii Samochód Flotowy Roku 2008. Przypomnijmy, że samochody, które zostały nagrodzone, oceniane były na początku kwietnia przez fleet managerów podczas Wielkiego Testu Flotowego.

Bardzo licznie zgromadzeni w hotelu Westin goście mogli być świadkami dużego sukcesu Toyoty, która zdominowała aż cztery segmenty konkursu, a Hubert Stańczyk, kierownik sprzedaży korporacyjnej Toyota Motor Poland, stawał na scenie najczęściej i to on może się czuć prawdziwym zwycięzcą Gali. Japoński koncern wygrał w klasie średniej (Toyota Corolla), w klasie duży SUV (Toyota Land Cruiser) oraz w klasie pikap (Toyota Hilux), natomiast Lexus, marka premium Toyoty, okazał się bezkonkurencyjny w segmencie aut luksusowych.

Powody do zadowolenia może mieć cała grupa Volkswagena. Skoda Fabia Combi została uznana za najlepszy samochód mały, Audi A3 to najepszy samochód klasy średniej premium, A6 to zdaniem fleet managerów bezkonkurencyjny samochód klasy wyższej premium. Statuetkę zgarnął też Seat Altea XL, świetnie debiutując w segmencie mały MPV, a z kolei najnowszy produkt Volkswagena, Tiguan, okazał się najlepszy w segmecie mały SUV. Volkswagen triumfował w kategorii dostawczy furgon do 2,29 tony, gdzie konkurencję daleko w tyle zostawił model Caddy.

Segment samochodów dostawczych zdominował Mercedes, zdecydowanie wygrywając w tonażu zarówno do 2,89 t (Vito), jak i powyżej 2,9 t (Sprinter). Najlepszym dystrybucyjnym samochodem ciężarowym wybrano Volvo FL. Swoją obecność na Gali bardzo mocno zaznaczył Ford, zgarniając nagrody dla modeli Mondeo i Galaxy i pokazując, jak mocnym graczem na polskim rynku flotowym jest ta marka. Listę nagrodzonych samochodów zamykają Fiat 500 (zupełny hit w segmencie aut mini) oraz BMW 320d w klasie średniej wyższej premium.

Dla nas bardzo interesujący był werdykt przedstawiający Samochód Internetowy Roku 2008, czyli auto, które było najpopularniejsze przez ostatni rok w serwisach www.autofirmowe.pl oraz www.flota.com.pl, a którego testy i prezentacje cieszyły się największą oglądalnością na platformie pierwszej w Polsce biznesowo-motoryzacyjnej telewizji internetowej B2BTV. Zdecydowanym zwycięzcą tej kategorii okazał się Hyundai i30.

W kategorii Produkt/Usługa Flotowa Roku, Statuetkę za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Bezpieczeństwo otrzymał Automonitoring GPS firmy Centrum Monitorowania Alarmów Sp. z o.o. Statuetkę za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Ekologia otrzymał Napęd Hybrydowy firmy Toyota Motor Poland Sp. z o.o. Toyota została tez nagordzona za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Technologie za Diesel Clean Advanced Technology (D-CAT). Statuetkę za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Finanse otrzymała Karta Paliwowa FLOTA firmy PKN Orlen S.A. Nagrodę za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Opony wręczono firmie Michelin Polska S.A. za gamę opon Michelin Energy, a statuetkę za Produkt/Usługę Flotową Roku 2008 w kategorii Serwis otrzymał Program Obsługi Klientów Flotowych – PSF firmy Polski Serwis Floty Sp. z o.o.

Robert Stachniak został wyróżniony statuetką Fleet Managera Roku 2008 zarządzającego flotą do 100 samochodów. Jego kolega po fachu z firmy Soraya SA, Marek Piekut, został wyróżniony nagrodą Fleet Managera Roku 2008 zarządzającego flotą do 300 samochodów, a Bartłomiej Wiśniewski - British American Tobacco Polska, okazał się bezkonkurencyjnym fleet managerem zarządzającym parkiem samochodowym składającym się z ponad 300 aut.

"Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna i symboliczna. Cieszę się, że doceniono moją pracę" – powiedział Robert Stachniak, a wypowiedzi pozostałych fleet managerów były zbliżone w tonie.

Podobne wiadomości:

Największy test aut flotowych w Polsce

Największy test aut flotowych w Polsce

Aktualności 2008-04-01

Wielki Test Flotowy 2006

Wielki Test Flotowy 2006

Aktualności 2006-04-10

Komentuj:

~Artur 2008-04-18

A! Pojawiła się nie przez przypadek informacja, że impreza odbyła się w hotelu Westin. Ciekawe gdzie parkowali. Ostrzegam wybierających hotel w stolicy, że doba na parkingu w tym hotelu kosztuje 100zł!!!

~Artur 2008-04-18

Uff. Bałem się, że jakąś nagrodę dostanie Grande Punto. Mam w firmie 8 sztuk JTD sport 130KM i zastanawiam się jak je zutylizować Hamulce starczają na 2.000km, a serwis twierdzi, że Grande Punto Sport nie powinno się tak ostro hamować. Cóż...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando