mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znamy przyczynę wypadku Prezydenta Dudy

Znamy przyczynę wypadku Prezydenta Dudy

"Rzeczpospolita" ujawniła, że Biuro Ochrony Rządu świadomie narażało Prezydenta Andrzeja Dudę na niebezpieczeństwo, a lista błędów, która doprowadziła do wypadku na A4 jest długa.

Znamy przyczynę wypadku Prezydenta Dudy

Wokół wypadku Prezydenta Dudy z 4 marca pojawiło się wiele mitów i nieścisłości. Teraz wiadomo, jak to było naprawdę. Jak podaje "Rzeczpospolita", rządowe BMW stało od prawie miesiąca w warsztacie, a powodem wizyty był brak sprawnej opony. Ta została uszkodzona 20 stycznia, podczas wyjazdu prezydenta do Krakowa.

Nowej gumy nie zamówiono, a samochód był pilnie potrzebny, więc w pośpiechu wzięto starą oponę z magazynu, którą przeznaczono do utylizacji. Mało tego, gazeta podaje, że podczas jazdy wielokrotnie komputer pokładowy miał informować o nieprawidłowym ciśnieniu w oponach, ale kierowca ignorował te sygnały.

Oliwy do ognia dolała nadmierna prędkość, z jaką po autostradzie A4 jechało rządowe BMW. Specjaliści twierdzą, że 4-tonowa limyzuna jest w stanie pojechać 180 km/h, ale tylko przez krótki czas, nie jest przystosowana do stałej jazdy z taką szybkością. Kolejnym błędem był brak karetki podążającej za kolumną samochodów, która według przepisów powinna tam jechać.

Komentuj:

marko1 2016-03-21

"Kolejnym błędem był brak karetki podążającej za kolumną samochodów, która według przepisów powinna tam jechać." panie Konradzie M. zapomniał pan jeszcze o jednostkach ochrony przeciwpożarowej, policji, ratownictwa chemicznego, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Inspekcji Transportu Drogowego i jednostki niewymienione.

Malllicki 2016-03-21

Co jak co, ale oszczędzanie na aucie to oszczędzanie na bezpieczeństwie i to nie tylko swoim, a tego nie polecam.

MarekWawa 2016-03-21

Tak to jest jak się chce oszczędzać na aucie , i nie liczyć się życie które jest bezcenne.

rhw 2016-03-19

TAK TO JEST W POLSCE NIE SZANUJE SIĘ LUDZI ,KTÓRZY MAJĄ WIEDZE I DOŚWIADCZENIE, ZATRUDNIA SIĘ TYLKO TAKICH CO SIĘ NIE WYCHYLAJA I PODLIZUJĄ, A CO DO AUT , BIEDA BIEDĄ ALE JAK KUPOWAŁEM NOWE MAŁE AUTO BO NA TAKIE MNIE STAĆ TO WIELU MOICH ZNAJOMYCH DZIWIŁO SIE I MÓWIŁA NO WIESZ ZA 25- 30 TYŚ TO MOŻNA KUPIĆ WYPAŚ "NÓWKĘ" DUŻE A NIE TAKIE MAŁE ! PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ ZAWSZE WYCHODZI W ZIMIE , BO JA MAM ZAWSZE OPONY ZIMOWE I TO NA FELGACH A ONI NIE KUPUJĄ BO ICH NIE STAĆ NA KOMPLET ZIMÓWEK DUŻE AUTA DUŻE KOLA DUŻA KASA ! I JESZCZE JEDNO W TV CZY GAZETACH MOTORYZACYJNYCH JEST KUPA NIE SPELNA ROZUMU DZIENNIKARZY KTÓRZY UWAŻAJĄ ZA DOBRE TYLKO TE AUTA KTÓRE PRZYŚPIESZAJA DO SETKI PONIŻĘ 5 SEK INNE SĄ ZŁE ! ( POLECAM DO TESTÓW PRZYŚPIESZENIA RANNĄ PRZEJAŻDŻKĘ PO AL. SOLIDARNOŚCI W W-WIE !!!

~jo 2016-03-18

No proszę .Nawet tu można spotkać PO lityczne hieny.,.szKODa że jest okres ochronny na szKODniki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.