mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znani finaliści konkursu Autobest

Znani finaliści konkursu Autobest

Jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z 12 krajów zakwalifikowało pięć aut do ścisłego finału rozgrywanego od 5 lat konkursu Autobest 2006.

Wśród finalistów znalazły się takie samochody jak Chevrolet Spark, Ford Focus II, Kia Rio, Renault Clio III i Suzuki Swift. Wyboru dokonało międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy reprezentujących rozwijające się kraje Europy Środkowowschodniej - Bułgarię, Czechy, Cypr, Chorwację, Macedonię, Polskę, Rumunię, Serbię i Czarnogórę, Słowację, Słowenię, Turcję oraz Ukrainę.
 
Warunkiem zgłoszenia samochodu do konkursu jest m.in. to, aby cena modelu wyjściowego nie przekraczała 15.000 euro. W konkursie Autobest 2006 jury wybierze zwycięzcę na podstawie trzynastu kryteriów. Każdy z parametrów oceniany jest w skali punktowej, która decyduje o pozycji samochodu w głosowaniu ostatecznym. Najważniejsza kategoria to cena. Za nią można uzyskać największą liczbę punktów. Inne kryteria brane pod uwagę to m.in.: design, sieć dystrybucji, dostępność serwisu i części zamiennych, spalanie, nowe technologie, łatwość prowadzenia, dynamika, to czy samochód jest przyjazny dla środowiska oraz pojemność bagażnika.

Finalista wyłoniony zostanie w grudniu, a główna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na początku przyszłego roku.

Tematy w artykule: Autobest

Podobne wiadomości:

Znamy zwycięzcę plebiscytu „Autobest”!

Znamy zwycięzcę plebiscytu „Autobest”!

Aktualności 2012-12-12

Autobest 2014 - pierwsze rozstrzygnięcia

Autobest 2014 - pierwsze rozstrzygnięcia

Aktualności 2013-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.