mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znani finaliści konkursu Autobest

Znani finaliści konkursu Autobest

Jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z 12 krajów zakwalifikowało pięć aut do ścisłego finału rozgrywanego od 5 lat konkursu Autobest 2006.

Wśród finalistów znalazły się takie samochody jak Chevrolet Spark, Ford Focus II, Kia Rio, Renault Clio III i Suzuki Swift. Wyboru dokonało międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy reprezentujących rozwijające się kraje Europy Środkowowschodniej - Bułgarię, Czechy, Cypr, Chorwację, Macedonię, Polskę, Rumunię, Serbię i Czarnogórę, Słowację, Słowenię, Turcję oraz Ukrainę.
 
Warunkiem zgłoszenia samochodu do konkursu jest m.in. to, aby cena modelu wyjściowego nie przekraczała 15.000 euro. W konkursie Autobest 2006 jury wybierze zwycięzcę na podstawie trzynastu kryteriów. Każdy z parametrów oceniany jest w skali punktowej, która decyduje o pozycji samochodu w głosowaniu ostatecznym. Najważniejsza kategoria to cena. Za nią można uzyskać największą liczbę punktów. Inne kryteria brane pod uwagę to m.in.: design, sieć dystrybucji, dostępność serwisu i części zamiennych, spalanie, nowe technologie, łatwość prowadzenia, dynamika, to czy samochód jest przyjazny dla środowiska oraz pojemność bagażnika.

Finalista wyłoniony zostanie w grudniu, a główna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na początku przyszłego roku.

Tematy w artykule: Autobest

Podobne wiadomości:

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Nowy Opel Corsa z tytułem Autobest 2015

Aktualności 2014-12-12

Tytuł Autobest 2014 dla Hyundaia i10

Tytuł Autobest 2014 dla Hyundaia i10

Aktualności 2013-12-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic