mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Po tragicznym wypadku, który miał miejsce na "Północnej Pętli" toru Nürburgring, władze toru wprowadziły ograniczenia prędkości na kilku niebezpiecznych zakrętach. To postawiło pod znakiem zapytania dalsze próby bicia rekordów toru przez producentów. Pojawia się dla nich przysłowiowe "światełko w tunelu".

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu
W marcu doszło do tragicznego wypadku, podczas którego Nissan GT-R wypadł poza tor zabijając jednego z kibiców. Właściciel toru postanowił wprowadzić ograniczenia na najniebezpieczniejszych odcinkach toru, takich jak Flugplatz. Od razu media podniosły głosy, że to zablokuje śrubowanie rekordów przejazdu toru, co jest ważne dla producentów z perspektywy PRu.

Jednak teraz pojawiły się plotki, że operator toru zniesie ograniczenia, ale tylko dla producentów, którzy będą chcieli testować i udoskonalać swoje samochody. Capricorn Nürburgring GmbH, które jest właścicielem toru wkrótce ma ogłosić oficjalną zmianę. To będzie bardzo dobrą informacją np. dla Koenigsegga, który chce przywieźć na "Północną Pętle" One:1 i pokazać prawdziwy potencjał tego modelu, bijąc rekord toru.

Tematy w artykule: Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Samochody luksusowe 2015-06-24

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.