mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu

Po tragicznym wypadku, który miał miejsce na "Północnej Pętli" toru Nürburgring, władze toru wprowadziły ograniczenia prędkości na kilku niebezpiecznych zakrętach. To postawiło pod znakiem zapytania dalsze próby bicia rekordów toru przez producentów. Pojawia się dla nich przysłowiowe "światełko w tunelu".

Zniosą ograniczenia prędkości na Nürburgringu
W marcu doszło do tragicznego wypadku, podczas którego Nissan GT-R wypadł poza tor zabijając jednego z kibiców. Właściciel toru postanowił wprowadzić ograniczenia na najniebezpieczniejszych odcinkach toru, takich jak Flugplatz. Od razu media podniosły głosy, że to zablokuje śrubowanie rekordów przejazdu toru, co jest ważne dla producentów z perspektywy PRu.

Jednak teraz pojawiły się plotki, że operator toru zniesie ograniczenia, ale tylko dla producentów, którzy będą chcieli testować i udoskonalać swoje samochody. Capricorn Nürburgring GmbH, które jest właścicielem toru wkrótce ma ogłosić oficjalną zmianę. To będzie bardzo dobrą informacją np. dla Koenigsegga, który chce przywieźć na "Północną Pętle" One:1 i pokazać prawdziwy potencjał tego modelu, bijąc rekord toru.

Tematy w artykule: Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Bentley Bentayga podbija Nürburgring

Samochody luksusowe 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.