mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znowu nagroda dla Volta

Znowu nagroda dla Volta

Tym razem magazyn "Car and Driver" umieścił go na swojej liście dziesięciu najlepszych samochodów, z takimi rodzynkami, napędzanymi w jedyny prawidłowy sposób, jak Porsche Boxster/Cayman, Mustang GT czy BMW M3.

Znowu nagroda dla Volta
- Mówiąc krótko, Volt stanowił zdecydowanie największą niespodziankę dla wszystkich redaktorów na tegorocznej imprezie 10Best – napisali redaktorzy magazynu Car and Driver - Żaden z nas nie przypuszczał, że znalezienie się w szklanym kokpicie spowoduje, iż określenia „motoryzacyjny błogostan” i „pojazd z napędem elektrycznym” stosować będzie można zamiennie.

Jeden z redaktorów magazynu jeździł Voltem przez 18 godzin (w tym 10,5 godzinne ładowanie) i pokonał w tym czasie odległość 160 kilometrów, spalając na to jedynie galon paliwa - Volt to samochód elektryczny o zasięgu około 560 kilometrów, z których pierwsze 40-80 przejeżdża tylko na elektryczności, a następnie reszta setek kilometrów idzie głównie z baku, który pobudza silniki elektryczne.

- Miejsce na liście 10 najlepszych samochodów magazynu Car and Driver to doskonałe świadectwo innowacyjności Volta – powiedział Teri Quigley, dyrektor zakładów montażowych w Detroit-Hamtramck. - Stanowi również potwierdzenie tego, co cały nasz zespół w Detroit-Hamtramck już wie: tworzymy historię, budując samochód, który wpłynie na styl jazdy i zmieni sposób budowy samochodów w przyszłości.

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.