mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znowu nagroda dla Volta

Znowu nagroda dla Volta

Tym razem magazyn "Car and Driver" umieścił go na swojej liście dziesięciu najlepszych samochodów, z takimi rodzynkami, napędzanymi w jedyny prawidłowy sposób, jak Porsche Boxster/Cayman, Mustang GT czy BMW M3.

Znowu nagroda dla Volta
- Mówiąc krótko, Volt stanowił zdecydowanie największą niespodziankę dla wszystkich redaktorów na tegorocznej imprezie 10Best – napisali redaktorzy magazynu Car and Driver - Żaden z nas nie przypuszczał, że znalezienie się w szklanym kokpicie spowoduje, iż określenia „motoryzacyjny błogostan” i „pojazd z napędem elektrycznym” stosować będzie można zamiennie.

Jeden z redaktorów magazynu jeździł Voltem przez 18 godzin (w tym 10,5 godzinne ładowanie) i pokonał w tym czasie odległość 160 kilometrów, spalając na to jedynie galon paliwa - Volt to samochód elektryczny o zasięgu około 560 kilometrów, z których pierwsze 40-80 przejeżdża tylko na elektryczności, a następnie reszta setek kilometrów idzie głównie z baku, który pobudza silniki elektryczne.

- Miejsce na liście 10 najlepszych samochodów magazynu Car and Driver to doskonałe świadectwo innowacyjności Volta – powiedział Teri Quigley, dyrektor zakładów montażowych w Detroit-Hamtramck. - Stanowi również potwierdzenie tego, co cały nasz zespół w Detroit-Hamtramck już wie: tworzymy historię, budując samochód, który wpłynie na styl jazdy i zmieni sposób budowy samochodów w przyszłości.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.