mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znowu ruszyła produkcja w Longbridge

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge

Fabryka w Longbridge, która znajduje się obecnie w rękach Chińczyków, po prawie dwóch latach przerwy ponownie wytwarza samochody. Wczoraj (29 maja) z taśm montażowych zjechał pierwszy roadster MG TF.

Znowu ruszyła produkcja w Longbridge

Jak na razie produkcja ogranicza się jedynie do montażu aut z części sprowadzonych z Chin, przy której zatrudnienie znalazło jedynie 150 osób. Jednak władze chińskiego koncernu Nanjing Automotive Corp. (NAC) zapowiadają, iż istnieje możliwość, aby już wkrótce w Longbridge odbywała się normalna produkcja. Wówczas też wzrośnie i to znacznie liczba pracowników. W sprzedaży na europejskim rynku nowy MG TF znajdzie się jednak dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Wcześniej, bo już w marcu, rozpoczęła się produkcja modeli MG w chińskiej fabryce. Jednak auta te będą przeznaczone wyłącznie na lokalny rynek. NAC pracuje obecnie już nad kolejnym modelem MG7, który będzie następcą modelu MG ZT. Jednak nie ma żadnych informacji, czy i kiedy auto to pojawi się w Europie.

Czytaj także:
"Nowe" modele MG schodzą z chińskiej taśmy (2007-03-27)

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Tematy w artykule: MG TF

Podobne wiadomości:

MG znów na Wyspach

MG znów na Wyspach

Aktualności 2011-02-21

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando