mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Znowu spadek sprzedaży w Europie

Znowu spadek sprzedaży w Europie

Październikowe wyniki sprzedaży aut nowych w Europie okazały się słabsze od zeszłorocznych o 2,6%. Skumulowane wartości sprzedaży po 10 miesiącach roku są gorsze jedynie o 0,3% od ubiegłorocznych.

Na słabszą sprzedaż w październiku (1.164.697 aut) znaczący wpływ miały stosunkowo słabe wyniki w trzech z pięciu największych rynków europejskich. Największy spadek sprzedaży zanotowano w Wlk. Brytanii (-10,8%), niewiele lepiej było w Hiszpanii (-9,6%) i Francji (-5,5%).

Najlepiej tym razem sprzedaż wypadła we Włoszech (+5,5%) i Niemczech (+3%). Największy spadek sprzedaży niestety ponownie dotknął naszego rynku. Liczba 15.774 sprzedanych aut nowych jest najniższą od 12 lat, a w porównaniu do ubiegłorocznego października wynik jest gorszy o 19,8%.Skumulowana wielkość sprzedaży (12.978.983) jest gorsza od zeszłego roku jedynie o 0,3%.

Największym rynkiem wciąż pozostają Niemcy (ponad 2,7 mln aut), przed Wlk. Brytanią (2,25 mln) i Włochami (1,94 mln). Największym przyrostem sprzedaży może się pochwalić Islandia (+53,6%), Łotwa (+46,2%) oraz Dania (+23,5%). Na drugim biegunie pozostaje oczywiście Polska (-27,3%).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.