mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zobacz najekologiczniejszy samochód w Polsce

Zobacz najekologiczniejszy samochód w Polsce

Potrafi pokonać dystans ok. 300 kilometrów, zużywając zaledwie 1 litr paliwa! Ten superekologiczny samochód będzie jedną z atrakcji ekologicznego pikniku, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Warszawie, na Agrykoli.

Zobacz najekologiczniejszy samochód w Polsce
Wśród atrakcji, jakie dla przybyłych warszawiaków przygotowali organizatorzy pikniku, znajdą się także Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla małych rowerzystów czy symulator zderzeń

W Miasteczku prowadzone będą m.in. zajęcia z pierwszej pomocy, symulacje akcji ratunkowych itp. Najmłodsi – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - nauczą się, jak wezwać pomoc, jak postąpić przy skaleczeniu, złamaniu, oparzeniu. Dzieci sprawdzą swoje umiejętności w bezpiecznym poruszaniu się na rowerze w warunkach przypominających prawdziwy ruch uliczny. Mogą także zdobyć kartę rowerową i potrenować przejazd po torze przeszkód stworzonym specjalnie dla nich. Nie zabraknie również konkursów i zabaw edukacyjnych.

Uczestnicy pikniku będą mieli unikalna okazję, by zobaczyć efekt prac studentów Politechniki Warszawskiej (ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów SKAP) – ekologiczny samochód PAKS. Pojazd skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa  potrafi przejechać 300 km zużywając zaledwie litr paliwa!

W symulatorze dachowań i zderzeń można będzie przekonać się, co dzieje się z pasażerami i autem podczas wypadku drogowego. Ratownicy medyczni i Straż Pożarna przeprowadzą symulacje akcji ratunkowych.

Na multimedialnym stoisku edukacyjnym dorośli, młodzież i dzieci zdobędą lub pogłębią swoją wiedzę w dziedzinie efektywnego gospodarowania zasobami  środowiska naturalnego we własnych gospodarstwach domowych. Pomogą w tym interaktywne gry i projekcje tematycznych filmów.

- Ekologii najlepiej uczyć się w praktyce. Dlatego postawiliśmy na aktywne zajęcia w plenerze, dzięki którym tematykę ekojazdy poznawać jest najprzyjemniej i najskuteczniej – przekonuje Małgorzata Konkol (koordynator projektu, Centrum UNEP/GRID-Warszawa) – Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy, w dłuższej perspektywie czasowej, pozwolą wykształcić w naszym społeczeństwie proekologiczne postawy także w obszarze motoryzacji.

Piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Akademia Ekojazdy. Trwający od początku 2011 roku projekt obejmował szereg działań kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu. Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Piknik poprzedziła ogólnokrajowa kampania billboardowa.

Podobne wiadomości:

AUTO MOTO EKO 2011

auto motor i sport 0000-00-00

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.