mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żołnierze w Dakarze

Żołnierze w Dakarze

O tym, że ludzka siła i wiara nie ma granic napisano już wiele. Jednak ten przykład dobitnie pokazuje, że nie wolno się poddawać. Żołnierze brytyjskiej armii, weterani wystartują w Rajdzie Dakar. Organizacja Project Mobility pomogła im i wyposaży weteranów w samochód Bowler aby mogli ukończyć Rajd Dakar 2014.

Żołnierze w Dakarze
Niby nie ma w tym nic dziwnego, ale żołnierze ci zostali ciężko ranni biorąc udział w misjach na całym świecie. Startując w morderczym rajdzie jakim jest Dakar chcą udowodnić, że mimo ran odniesionych w walce mogą funkcjonować jak każdy inny. Załoga będzie jedną z pierwszych, która będzie mogła poprowadzić nowego Bowlera EXR.

"Mamy niezwykłą załogę w której każdy z członków chce przezwyciężyć obrażenia odniesione w walce. Ranni często kończą z obciętą kończyną i duża traumą, nasz zespół ma wielką determinację aby osiągnąć cel i wystartować w 2014 roku w Rajdzie Dakar. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że będzie tam z nami Bowler." Powiedział szef Project Mobility Stefan Povolotsky. Zespół musi odbyć jazdy testowe  by uzyskać licencję. Pierwszym pojazdem zespołu był Land Rover Freelander, który został przerobiony według standardów Motorsport Association (MSA). Zespół będzie kontynuował starty brytyjskich rajdach terenowych w nadchodzących miesiącach. W roku 2012 pragną podjąć walkę na arenie europejskiej za nim wezmą udział w Rajdzie Dakar w 2014 roku.
Tematy w artykule: Rajd Dakar Bowler

Podobne wiadomości:

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.