mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żółty odstrasza

Żółty odstrasza

Prawdopodobnie większości z nas nie przypadnie do gustu samochód pomalowany na żółto, lecz pewna brytyjska agencja ubezpieczeniowa przeprowadziła ciekawe badanie dotyczące 'chodliwości' samochodów uszeregowanych według koloru, z której wynika, że auta w tym kolorze są najrzadziej kradzione.

Żółty odstrasza

Z analizy przeprowadzonej na rynku brytyjskim wyniknęło, że więcej niż jedna trzecia (39 procent) kierowców w swojej karierze miało do czynienia z kradzieżą lub przynajmniej włamaniem do pojazdu. Okazało się, że spośród tych wszystkich przypadków, najmniejszą grupą poszkodowanych okazali się właściciele pojazdów pomalowanych na kolor żółty. Kontrastując, największą 'popularnością' wśród samochodowych złodziei cieszyły się auta w kolorze niebieskim (25 proc.), czerwonym (22 proc.) oraz srebrnym (13 proc). Być może sukces żółtych samochodów spowodowany jest tym, że samochody te za bardzo rzucają się w oczy, lecz także pod uwagę należy wziąć fakt, że naprawdę rzadko można spotkać samochód w prawie egzotycznym kolorze jakim jest barwa żółta.

W badaniu, w którym uczestniczyło 2.500 osób zapytano także o miejsca, gdzie pozostawione samotnie samochody były 'atakowane' przez złodziei. Okazało się, że 16 procent samochodów zostało skradzionych z podjazdów lub parkingów pod domem. Taka sama ilość osób obawia się także nieznajomych samochodów parkujących w okolicach domu, w szczególności gdy jest to van bądź też ciężarówka. 

Tematy w artykule: kradzież żółte złodziej badanie

Podobne wiadomości:

Złodzieje polubili baterie Toyoty Prius

Złodzieje polubili baterie Toyoty Prius

Aktualności 2015-05-22

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Komentuj:

~załamka 2006-09-14

Fajnie byłoby, gdyby - kontrastując - serwis wynajął wreszcie jakiegoś porządnego redaktora, który zajmie się poziomem językowym publikowanych tu tekstów.

~nic dziwnego 2006-09-13

ja wiem czy odstrasza? po prostu zoltych aut jest malo, dlatego czarne, srebrne, czerwone niebieskie kradzione są o wiele czesciej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.