mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żółty odstrasza

Żółty odstrasza

Prawdopodobnie większości z nas nie przypadnie do gustu samochód pomalowany na żółto, lecz pewna brytyjska agencja ubezpieczeniowa przeprowadziła ciekawe badanie dotyczące 'chodliwości' samochodów uszeregowanych według koloru, z której wynika, że auta w tym kolorze są najrzadziej kradzione.

Żółty odstrasza

Z analizy przeprowadzonej na rynku brytyjskim wyniknęło, że więcej niż jedna trzecia (39 procent) kierowców w swojej karierze miało do czynienia z kradzieżą lub przynajmniej włamaniem do pojazdu. Okazało się, że spośród tych wszystkich przypadków, najmniejszą grupą poszkodowanych okazali się właściciele pojazdów pomalowanych na kolor żółty. Kontrastując, największą 'popularnością' wśród samochodowych złodziei cieszyły się auta w kolorze niebieskim (25 proc.), czerwonym (22 proc.) oraz srebrnym (13 proc). Być może sukces żółtych samochodów spowodowany jest tym, że samochody te za bardzo rzucają się w oczy, lecz także pod uwagę należy wziąć fakt, że naprawdę rzadko można spotkać samochód w prawie egzotycznym kolorze jakim jest barwa żółta.

W badaniu, w którym uczestniczyło 2.500 osób zapytano także o miejsca, gdzie pozostawione samotnie samochody były 'atakowane' przez złodziei. Okazało się, że 16 procent samochodów zostało skradzionych z podjazdów lub parkingów pod domem. Taka sama ilość osób obawia się także nieznajomych samochodów parkujących w okolicach domu, w szczególności gdy jest to van bądź też ciężarówka. 

Tematy w artykule: kradzież żółte złodziej badanie

Podobne wiadomości:

Kradzieże aut w 2015

Kradzieże aut w 2015

Aktualności 2016-02-15

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Kradzież samochodu. Co zrobić?

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

~załamka 2006-09-14

Fajnie byłoby, gdyby - kontrastując - serwis wynajął wreszcie jakiegoś porządnego redaktora, który zajmie się poziomem językowym publikowanych tu tekstów.

~nic dziwnego 2006-09-13

ja wiem czy odstrasza? po prostu zoltych aut jest malo, dlatego czarne, srebrne, czerwone niebieskie kradzione są o wiele czesciej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando