mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Żona na prawym fotelu = więcej stresu

Żona na prawym fotelu = więcej stresu

Podróż z naszą drugą połówką to często igranie z niebezpieczeństwem. Ostatnie badanie przeprowadzone na zlecenie firmy NAVIGON pokazuje, że nie tylko duży ruch na drodze i opóźnienia sprawiają, że ludzie stają się nerwowi – ważne jest też, kto towarzyszy nam na fotelu pasażera.

Żona na prawym fotelu = więcej stresu

25 procent kobiet i mężczyzn przyznało, że samochód to miejsce ich najczęstszych kłótni. Gorzej jest tylko po dojechaniu do sklepu, gdzie w trakcie zakupów kłóci się 30 procent ankietowanych. Najczęstszym tematem nieporozumień w samochodzie jest wybór odpowiedniej drogi, o co najczęściej kłócą sie kobiety (prawie 18 procent badanych), oraz... rodzaj włączonej muzyki, co szczególnie doskwiera mężczyznom (19 procent). Rzadziej kłócimy się o temperaturę w aucie lub o zgubienie się na drodze.

Wprawdzie 40 procent kobiet i 24 procent mężczyzn jest zadowolonych ze sposobu prowadzenia samochodu przez swoich partnerów, to ci, którzy zastanawiają się nad zmianą niedobrych nawyków, powinni pomyśleć szczególnie o słuchaniu wskazówek nawigacyjnych swojej drugiej połówki – na ten problem ze swoimi partnerami wskazuje 21 procent kobiet. Kolejnymi przewinieniami kierowców są nieumiejętność sprawnego parkowania oraz nieużywanie lusterek podczas manewrów. Wygląda na to, że nie przeszkadzają nam prawie zupełnie pluszaki i inne gadżety wiszące na lusterku – problem z tym ma tylko 1% ankietowanych.

Według badania kobiety okazują się bardziej nerwowymi kierowcami niż mężczyźni, 11 procent z nich w ogóle unika jeżdżenia samochodem - woli jechać z kimś innym i zrelaksować się na fotelu pasażera. Mężczyźni czy chcą, czy nie, zawsze wsiadają do samochodu, ale efektem jest denerwowanie się jazdą innych uczestników drogi i agresywne zachowania za kierownicą, co bardzo często prowadzi do przekraczania dozwolonej prędkości (77 procent respondentów) i przeklinania innych kierowców (38 procent).

Tylko 10% badanych chciałoby dzielić podróż z Donaldem Tuskiem, gorszy wynik od premiera miał tylko tylko Homer z serialu “Simpsonowie” oraz... Borat. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że co trzeci mężczyzna na fotelu pasażera najchętniej widziałby Dodę. Z kolei najwięcej kobiet, prawie 20 procent, preferowałyby podróż z Davidem Hasselhoffem, gwiazdą serialu “Nieustraszony”, niż ze swoim partnerem. Jest też grupa kierowców, którzy najlepiej czują się jadąc sami, ewentualnie z kimś z poza najbliższej rodziny, np. ze znajomymi.

Tematy w artykule: nawigacja nawigacja Navigon

Podobne wiadomości:

Kto może przeszukać nasze auto?

Kto może przeszukać nasze auto?

Finanse i prawo 2012-06-20

Co grozi za nielegalne oprogramowanie GPS?

Co grozi za nielegalne oprogramowanie GPS?

Finanse i prawo 2012-05-31

Komentuj:

grandex 2010-04-08

Najkrócej mówiąc to bzdety. Nigdy nie kłóciliśmy się w samochodzie, choć żona siedzi obok mnie, a po 30 latach małżeństwa to moja opinia jest miarodajna. Bardzo cenie sobie jej obecność na prawym siedzeniu podczas podróży, bo gdy ja odwracam wzrok od drogi ona niemal automatycznie większą uwagę kieruje na to co dzieje się przed samochodem. Jak zatem widać od wrodzonych predyspozycji, (inteligencji), czy instynktu samozachowawczego / niech każdy dopasuje sobie to co mu najbardziej odpowiada, to zależy/. Wg mnie kłócą się ci którzy nie mają zaufania do partnera, lub on sam nie grzeszy wystarczającymi umiejętnościami w prowadzeniu i p r z e w i d y w a n i u. mam na koncie ponad 1,5 mln. km. i wiem co piszę. Pozdrawiam wszystkich myślących i przewidujących za kierownicą.

~azymut 2010-04-01

nie chciałbyś jechać z moim psem :) he name's dziki spaniel !!!!!

~zen 2010-04-01

a jak kochanka to mniej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.