mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie

Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie

Od poniedziałku można skorzystać z opcji darmowego przeglądu w 55 warszawskich stacjach diagnostycznych. Kierowcy mogą sprawdzić emisję spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w oponach. Akcja potrwa do 2 września.

Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie
Jest to akcja zorganizowana wspólnie przez miasto stołeczne Warszawa oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT). Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska poinformowała podczas konferencji prasowej, że akcja ma co najmniej dwa wymiary. Pierwszy dotyczy bezpieczeństwa na drogach, a drugi to kwestia ochrony środowiska w ramach programy „Oddychaj Warszawo”.

Diagności z PIMOT podkreślają ważność odpowiedniego ciśnienia w oponach oraz jego wpływu na ich trwałość i zużycie paliwa. Z kolei odpowiednio ustawione reflektory pozwolą dostrzec dużo wcześniej przeszkody na drodze. Badanie spalin jest ważne ze względu na ochronę środowiska. Miasto realizuje od jakiegoś czasu duży program poprawy jakości powietrza – w następnych latach trafi na ten cel blisko 16 mld zł. Będą to projekty "twarde i miękkie”.

W ramach projektów twardych na ten rok przeznaczono 2 mld zł. Jest to budowa metra jako najbardziej efektywnego i niskoemisyjnego sposobu na transportu, ale również wymiana taboru transportu publicznego na niskoemisyjny i zeroemisyjny, a także rozwój transportu szynowego.

Poza tym miasto będzie realizować program wymiany pieców węglowych, "aż do skutku”. W tej chwili z programu korzysta już ponad 400 gospodarstw, a od września ruszą nowe nabory.

Lista stacji diagnostycznych, gdzie można sprawdzić ciśnienie w oponach, ustawienie reflektorów i emisję spalin, będzie dostępna na stronie urzędu miasta.

Podobne wiadomości:

Przegląd płatny z góry od jesieni

Przegląd płatny z góry od jesieni

Finanse i prawo 2017-05-03

Stacje Kontroli Pojazdów wymagają więcej... kontroli

Stacje Kontroli Pojazdów wymagają więcej......

Finanse i prawo 2015-11-07

Komentuj:

Zotar 2017-09-20

przeglądy warto robić nawet jeżeli trzeba za nie zapłacić, czasem naprawdę warto, bo przegląd pozwala wykryć drobne usterki i je naprawić dzięki czemu auto jest niezawodne i zawsze na chodzie. Osobiście od lat korzystam z serwisu Euromaster i auto nigdy mnie nie zawiodło

Alko-maty 2017-08-25

Ten przegląd faktycznie jest bezpłatny? Pytam bo aż trudno w to uwierzyć i jeżeli tak to prawdziwa okazja, czekam na szczegóły. www.Alko-maty.pl

marianek45 2017-08-23

Racja. Jezeli mozna warto skorzystac. Sam wprawdzie zawsze jezdze na Damilera bo wiem ze sprawdza mi tam dokladnie mercedesa a w razie czego chlopaki szybko usuna usterki ale jakby nie patrzec opcja bardzo fajna. Moze jakos sie to przyczyni do poprawy jakosci powietrza bo bywa ciezko z tym.

~jacek3 2017-08-23

To jest bardzo dobra opcja dla wszystkich kierowców. ja co prawda zazwyczaj korzystam z samochodu jak pożyczam w Panek ale obiektywnie rzecz biorąc, na pewno jest to korzystne dla kierowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross