mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Zupełnie nowa Corvette'a

Zupełnie nowa Corvette'a

General Motors wprowadzi do produkcji zupełnie nowego Chevroleta Corvette w 2013 roku, a jeden z szefów koncernu mówi, że auto będzie zupełnie inne od obecnego modelu.

Zupełnie nowa Corvette'a
"Władcy" w Chevrolecie doszli do wniosku, że auto przestajnie interesować potencjalnych klientów, którzy teraz raczej odwracają się w kierunku Ferrari i Porsche. Celem GM jest stworzenie z Corvette poważnego światowego gracza od 2013 roku, jednak dokładne detale, dotyczące nowego modelu nie są jeszcze znane.

Bardzo możliwe jest to, że samochód będzie miał silnik zamontowany środkowo, a nie z przodu jak obecnie, jednak to byłby bardzo poważna techniczna zmiana dla General Motors. Oficjele twierdzą, że to nie taki problem, bo Corvette zwykle serwowała koncernowi poważne technologiczne wyzwania. Kolejnym prawdopodobnym rozwiązaniem jest downsizing, czyli zamiana bulgoczącego V8 na zaawansowane jednostki V6.

Zmiany we wnętrzu także pójdą mocno "w przyszłość" - Chevrolet zerwie z kabiną w klasycznym, amerykańskim, nieco tandetnym stylu, a zastosuje dużo nowocześniejszą, jakby europejską stylistykę.

General Motors inwestuje właśnie 131 milionów dolarów w fabrykę w Bowling Green w stanie Kentucky, która produkuje Corvette'y, aby przygotować zakłady do wprowadzenia nowego modelu.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Captiva – nowe ciało, nowy duch

auto motor i sport 0000-00-00

Wydajniejsze i bardziej oszczędne silniki, dopracowane wnętrze oraz unowocześniona sylwetka i niższa cena mają wystrzelić Chevroleta Captivę w górne rejony statystyk sprzedaży.

Komentuj:

~vette 2011-05-12

Założe się że będzie mniej cylindrów, Eko-Bida.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross