mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Związkowcy boją się likwidacji Opla w Gliwicach

Związkowcy boją się likwidacji Opla w Gliwicach

Związkowcy z "Solidarności" z gliwickiego Opla apelują do rządu o interwencję w sprawie przyszłości zakładu. Boją się likwidacji fabryki. „Solidarności" zależy przede wszystkim na ujęciu w porozumieniu z nowym właścicielem - Magna - danych dotyczących modeli przeznaczonych do produkcji i jej wielkości. To wciąż nie nastąpiło.

Związkowcy boją się likwidacji Opla w Gliwicach
W wysłanym dziś liście do wicepremiera Waldemara Pawlaka związkowcy informują, że trwające negocjacje pomiędzy zakładową „Solidarnością" a nowym właścicielem - firmą Magna - nie zmierzają do porozumienia. „Magna nie chce zgodzić się na zagwarantowanie dla zakładu minimalnych warunków niezbędnych do funkcjonowania w latach 2010-2014. Organizacja zakładowa „Solidarność" domaga się od Magny włączenia do porozumienia jedynie tych zapisów, które Magna zawarła w biznesplanie, nie stawia dodatkowych żądań, tak jak to ma miejsce w innych lokalizacjach Opla w Europie" - alarmują związkowcy.

„Solidarności" zależy przede wszystkim na ujęciu w porozumieniu danych dotyczących modeli przeznaczonych do produkcji i jej wielkości. To wciąż nie nastąpiło. - A w innych krajach, w których działają fabryki General Motors, Magna określiła limity produkcji. Zobowiązała się do ograniczenia redukcji zatrudnienia i niezamykania zakładów. Dlatego obawiamy się, że nasz zakład w najbliższych kilku latach zostanie zlikwidowany - powiedział wiceszef zakładowej „Solidarności" Mirosław Rzeźniczek.
 
Związkowcy apelują do rządu o pilne skierowanie do Komisji Europejskiej i rządu Niemiec stanowiska dotyczącego sytuacji w zakładzie Opla w Gliwicach. „Liczymy także na włączenie się rządu w toczące się negocjacje, poprzez występowanie w roli mediatora, tak jak to jest w innych krajach, gdzie Opel posiada swoje zakłady" - piszą związkowcy z zakładowej „Solidarności". Apelują też do rządu, by poprzez rządowe gwarancje zachęcił Magnę utrzymania wielkości produkcji i zatrudnienia w fabryce w Gliwicach, w której łącznie z firmami kooperującymi pracę straciło w ostatnich miesiącach już ok. tysiąca osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Opel mógłby być polski! 2009-10-26

Opel mógłby być nasz, tylko mamy głupie komunistyczne PO

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.