mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Związkowcy z GM chcą podwyżek

Związkowcy z GM chcą podwyżek

NSZZ Solidarność działający przy zakładzie General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach domaga się kolejnych podwyżek. Pomimo trudnej sytuacji koncernu, związkowcy chcą aby podwyżki płac obowiązywały już od 1 stycznia przyszłego roku.

Związkowcy z GM chcą podwyżek
9 września bieżącego roku w Centrum Theotokos w Gliwicach odbyło się spotkanie międzyzwiązkowe. Wzięły w nim udział NSZZ Solidarność GMMP, ZZ Pracowników OP oraz WZZ Sierpień 80. Związkowcy postanowili ponownie wystąpić do zarządu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach z żądaniem niezwłocznego przystąpienia do negocjacji płacowych.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w GMMP mają świadomość aktualnej, trudnej sytuacji koncernu GM w Europie i na świecie. Jednak perspektywa szybkiego wejścia Polski do strefy euro oraz ciągły, szybki wzrost kosztów utrzymania, spowodowany m.in. lawinowym wzrostem cen energii i paliw sprawiają, że strona związkowa jest przekonana, iż systematyczny wzrost płac w polskich zakładach GME jest nieunikniony. Związki zawodowe będą domagać się, by niezależnie od terminu zakończenia negocjacji, uzgodnione regulacje płacowe obowiązywały już od dnia 1 stycznia 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~:/ 2008-09-17

I przeniosą GM do Rumuni albo dalej i nagle bezrobocie na śląsku 40%

~qwerty 2008-09-17

Do Przemka- ty chyba sie nudzisz w biurze,pamietaj urzedniku ze jestes opłacany z naszych podatkow.

~Pawel 2008-09-16

To jest błędne koło!! Wzrosną pensje - ludzie będą więcej kupować. Wzrośnie popyt - wzrosną ceny. Wzrosną ceny - znowu będą żądać podwyżek Wzrosną pensję - .....

~przemek 2008-09-15

PASOZYTY !! (NSZZ) PARANOIA !!!!!

~przemek 2008-09-15

PASOZYTY !! (NSZZ) PARANOIA !!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.