mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Związkowcy z GM chcą podwyżek

Związkowcy z GM chcą podwyżek

NSZZ Solidarność działający przy zakładzie General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach domaga się kolejnych podwyżek. Pomimo trudnej sytuacji koncernu, związkowcy chcą aby podwyżki płac obowiązywały już od 1 stycznia przyszłego roku.

Związkowcy z GM chcą podwyżek
9 września bieżącego roku w Centrum Theotokos w Gliwicach odbyło się spotkanie międzyzwiązkowe. Wzięły w nim udział NSZZ Solidarność GMMP, ZZ Pracowników OP oraz WZZ Sierpień 80. Związkowcy postanowili ponownie wystąpić do zarządu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach z żądaniem niezwłocznego przystąpienia do negocjacji płacowych.

Przedstawiciele związków zawodowych działających w GMMP mają świadomość aktualnej, trudnej sytuacji koncernu GM w Europie i na świecie. Jednak perspektywa szybkiego wejścia Polski do strefy euro oraz ciągły, szybki wzrost kosztów utrzymania, spowodowany m.in. lawinowym wzrostem cen energii i paliw sprawiają, że strona związkowa jest przekonana, iż systematyczny wzrost płac w polskich zakładach GME jest nieunikniony. Związki zawodowe będą domagać się, by niezależnie od terminu zakończenia negocjacji, uzgodnione regulacje płacowe obowiązywały już od dnia 1 stycznia 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~:/ 2008-09-17

I przeniosą GM do Rumuni albo dalej i nagle bezrobocie na śląsku 40%

~qwerty 2008-09-17

Do Przemka- ty chyba sie nudzisz w biurze,pamietaj urzedniku ze jestes opłacany z naszych podatkow.

~Pawel 2008-09-16

To jest błędne koło!! Wzrosną pensje - ludzie będą więcej kupować. Wzrośnie popyt - wzrosną ceny. Wzrosną ceny - znowu będą żądać podwyżek Wzrosną pensję - .....

~przemek 2008-09-15

PASOZYTY !! (NSZZ) PARANOIA !!!!!

~przemek 2008-09-15

PASOZYTY !! (NSZZ) PARANOIA !!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.